Znajdź nas na:
Kalendarz

Twoje i moje Brzeźno – spacery międzypokoleniowe

Miejsce:
Projektornia GAK
Adres:
Dworska 29A, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
Wtorek, 15-02-2022, 12:30
Piątek, 25-02-2022, 14:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Spacerując, stwórz z nami 🔊📚„Dźwiękową książkę o Brzeźnie”.
Pandemia przyzwyczaiła nas do kontaktu online. Żyjemy w pędzie podając sobie jedynie szybkie, zdawkowe komunikaty. Wiemy, już że nie powinniśmy, ale pochylamy się nad tabletami, smartfonami i komputerami. Z powodu pandemii, większość czasu spędzamy w budynkach. Wg badań Head Downers dorosły człowiek poświęca często blisko 5000 godzin rocznie wpatrując się w ekrany urządzeń. Duża część dzieci zamieniła zabawy na podwórku w wirtualne place zabaw.
Mamy dla Was propozycję. Podczas tegorocznych ferii zdecydowaliśmy się więc na organizację spacerów po Brzeźnie. Chcielibyśmy spotkać się z Wami i pozwiedzać Brzeźno Waszymi ścieżkami. Każdy uczestnik spaceru będzie miał szansę na pokazanie nam ważnego dla siebie miejsca, i jeśli zechce, opowie dlaczego jest to dla Niego/Niej tak istotne. Każda historia jest opowieścią, z której możesz się czegoś nauczyć. Wyjdź z domu i chodź z nami.
Takie spacery, to doskonały początek pracy nad tworzeniem Archiwum społecznego o dzielnicy Brzeźno, realizowanego w ramach „Projektu My!”. Wspólnie z Wami chcemy stworzyć „Dźwiękową książkę o Brzeźnie”. Zabierając nas w miejsce, które chciałbyś zaprezentować podczas spaceru z pewnością chętnie podzielisz się też opowieścią z nim związaną. Opowieści zostaną nagrane i wejdą w skład naszej wspólnej dźwiękowej książki. W ten sposób zostaniesz autorem publikacji o Twojej dzielnicy. Zaprezentujemy ją latem w centrum Brzeźna przy pętli tramwajowej oraz podczas święta ul. Północnej, tak żeby również turyści przybywający do naszej ukochanej dzielnicy mogli jej wysłuchać i poznać Brzeźno na podstawie Waszych opowieści.
Na początek proponujemy 5️⃣ spacerów w lutym. 5 dni, 5 spacerów, różne trasy, każdy dzień pod innym hasłem. Uczestnicy spacerów podczas zbiórki pod Projektornią wskażą punkty, które chcą odwiedzić, pokazać.
Na każdym spacerze uczestnicy dostaną informację, że zachęcamy do kręcenia filmów i robienia zdjęć ze spacerów – w skrócie – zachęcamy do krótkich relacji reporterskich, które po każdej wycieczce można wysłać nam drogą elektroniczną na adres: projektornia@gak.gda.pl, a my zebrane materiały złożymy w całość i zorganizujemy krótki pokaz i spotkanie podsumowujące wszystkie spacery przy okazji finału konkursu na Ekorezydencję w dn. 27-28.02.2022 r. – szczegóły podamy wkrótce.
W miarę możliwości, zebrane materiały wykorzystamy też podczas tworzenia naszej „Dźwiękowej książki o Brzeźnie”. Zgodnie z zasadą zero waste – nic się zmarnuje!
Wcielenie się w reportera nie będzie obowiązkowe, ale stworzy możliwość subiektywnego uwiecznienia spaceru, a przy okazji stworzymy przestrzeń do międzypokoleniowej współpracy. Każdy spacer będzie poświęcony osobnemu tematowi:
🚶 15.02, 12:30 Moje ulubione miejsce w Brzeźnie
🚶‍♀️ 17.02, 12:30 Co chcę zmienić w Brzeźnie?
🚶 21.02, 12:30 Podróż sentymentalna – co się zmieniło w Brzeźnie na przestrzeni ostatnich lat?
🚶‍♀️23.02, 12:30 Brzeźno kulinarnie
🚶25.02, 12:30 Morskie opowieści
💡Nasze pomysły nie są sztywno określone, jesteśmy otwarci również na Wasze propozycje tematów przewodnich!
Do zobaczenia na spacerze!
Kontakt:
📧 projektornia@gak.gda.pl
☎️ 583434691