Znajdź nas na:
Kalendarz

234. Urodziny Artura Schopenhauera

Miejsce:
Stacja Orunia
Adres:
Dworska 9, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
20-02-2022 godz. 11:00-15:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
To już 234. urodziny słynnego filozofa – kolejne, które czcimy w Stacji Orunia, w sąsiedztwie zabytkowego Parku Schopenhauera. Tegoroczną edycję urodzin wiążemy z myślą filozoficzną i działalnością Artura Schopenhauera, który był znanym miłośnikiem zwierząt (działał nawet we frankfurckim stowarzyszeniu obrony ich praw). Miał w swoim życiu kilka psów rasy pudel i wszystkie nazywał Atma – czyli „dusza świata”.
W niedzielę 20.02.2022 zaprosimy Was do naszego ogródka przy parku: na miejscu będzie zaopatrzyć się w zdrowe przekąski dla czworonogów, uczestniczyć w warsztatach robienia zabawek dla psów i kotów, zgłosić swojego pupila do Konkursu PSIĘkności, a także spróbować urodzinowego Tortu Gdańskiego, odtworzonego przez blogerkę kulinarną Agnieszkę Haponiuk przy współudziale lokalnej społeczności ZDolna Orunia.
Za psie slowfoody oraz zabawkowe rękodzieło (wędki, szarpaki, maty węchowe wykonywane wspólnie z mieszkańcami) odpowiadać będą niezastąpieni Wolontariusze Schroniska Promyk w Gdańsku-Kokoszkach.
PLAN DNIA:
11.00 – 12.00 rejestrujemy uczestników Konkursu PSIĘkności
11.00 – 13.00 wolontariusze schroniska „Promyk” w Gdańsku prowadzą bezpłatne warsztaty robienia zabawek dla zwierząt
11.00 – 15.00 działa Kuchnia Czworonoga – wolontariusze sprzedają psie ciastka i zdrowe przekąski własnej roboty, za wpłatę do puszki – Zbiórka „Przyjaciele Promyka”
12.30-14.00 odbywa się Konkurs PSIĘkności w 3 kategoriach: najzabawniejsza morda, najbardziej wielorasowy pies, pies podobny do właściciela
14.00 – wjeżdża Urodzinowy Tort Gdański Artura Schopenhauera
14.30 – ogłaszamy wyniki konkursu i rozdajemy nagrody i dyplomy