Znajdź nas na:
Kalendarz

UWAŻNOŚĆ I SPOKÓJ ŻABKI Metoda Eline Snel© Mindfulness dla dzieci (4/5-9/10)

Miejsce:
Centrum Psychoterapii
Adres:
Inżynierska 116, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
Sobota, 23-09-2023, 12.00
Sobota, 11-11-2023, 12.45
Koszt wstępu:
660

Metoda Eline Snel© proponuje dzieciom narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, a ponadto samoświadomości własnego ciała, regulacji emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak i inne osoby.

Kiedy dzieci mogą na co dzień rozwijać te ważne kompetencje, duża liczba komórek w wyższych ośrodkach ich mózgu zaczyna tworzyć ścieżki łączące się z niższymi ośrodkami. Połączenia te naturalnie przejmują później kontrolę nad impulsami strachu, złości i cierpienia, zapoczątkowanymi przez niższe ośrodki. Wynika to z funkcjonowania naszych mózgów!

Dzięki treningowi uważności dzieci uczą się rozpoznawać własne odczucia, potrzeby, emocje czy reakcje (zamiast wybuchać złością czy przyjmować strategię ucieczki) oraz podnoszą swoją odporność na stres, nieunikniony w codziennym życiu. Długofalowo wzmacniają te ośrodki w mózgu, które wspomagają zapamiętywanie informacji, zdolność skupiania uwagi, planowania, rozwój empatii, zdrowego poczucia własnej wartości oraz umiejętność tworzenia dobrych relacji z ludźmi czy wreszcie odpowiedzialności za własne zachowanie. Trening stanowi profilaktykę dla zdrowego rozwoju kondycji psycho-fizycznej dziecka.

Źródła i cele Metody Eline Snel©

Metoda została stworzona przez Eline Snel – holenderską nauczycielkę mindfulness oraz terapeutkę. Metoda nauczania uważności dla dzieci powstała w oparciu o 20 lat doświadczenia w medytacji oraz 30 lat doświadczeń jako trenerki uważności. Eline Snel od 35 lat pracuje z rodzicami, dziećmi i osobami cierpiącymi z powodu stresu i życiowych problemów.

Trening jest skierowany do dzieci w wieku 4-10 lat. Treści są dostosowane do możliwości poznawczych i potrzeb emocjonalnych uczestników każdej z grup wiekowych. Podręcznik napisany jest przystępnym i zabawnym językiem, używając odniesień i sformułowań czytelnych dla dzieci i działających na ich wyobraźnię.

Trening trwa 8 tygodni i w zależności od wieku zgłoszonych dzieci, może być podzielony na dwie grupy wiekowe: 4-7/8 lat i 7/8-10 lat.

Struktura treningu:
– 1 lekcja tematyczna raz w tygodniu (45 – 50 min.),
– codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające, wykonywane samodzielnie w domu lub prowadzone przez nauczyciela w klasie.

W trakcie treningu dzieci uczą się, między innymi:
– skupiać uwagę na danej aktywności czy przedmiocie, przenosić uwagę i zauważać rozproszenie – to podstawa koncentracji,
– uspokajać umysł i ciało,
– obserwować, nazywać oraz rozumieć swoje emocje i procesy myślowe. Dawać im przestrzeń i akceptować, na tyle, aby nie dać im się ponieść ani nie wypierać. To przynosi spokój i równowagę,
– być obecnym tu i teraz, nawet w obliczu nadchodzącego ekscytującego wydarzenia, przyjemnego i nieprzyjemnego. To uczy dzieci pozostawiania w teraźniejszości,
– pewności siebie, dzięki świadomości stale pojawiających się osądów. To uczy dzieci, że nie są tym co myślą czy czują,
rozwijać życzliwość wobec siebie i innych. To prowadzi do łagodności, ograniczenia przemocy i rozwoju akceptacji/tolerancji.

Tematy lekcji:

🐸 Obserwacja i skupienie

🐸 Wsłuchaj się w swoje ciało

🐸 Smak, węch, słuch, wzrok, dotyk

🐸 Cierpliwość, zaufanie i zdolność odpuszczania

🐸 Jak poczuć uczucia?

🐸 Cudowny świat myśli

🐸 Bycie życzliwym jest fajne

🐸 Tajemnica szczęścia

Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach na zajęciach prywatnych, ale również przedszkolach, szkołach i innych placówkach dla dzieci.

Zgłoszenia
Zapisy przyjmuję poprzez formularz rejestracyjny z tego linku https://forms.gle/6u6m9YdQZKk2APQC7

Płatność
Zaliczkę za kurs w wys. 150 zł najlepiej przesłać w chwili zapisu na kurs nr konta 46 1140 2004 0000 3702 8090 0910, mBank S.A. w tytule podać imię i nazwisko dziecka oraz termin kursu.

W przypadku braku minimalnej liczby uczestników (5 osób) zaliczka jest w całości zwracana. Ostatecznej opłaty za kurs proszę dokonać najpóźniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem. W przypadku płatności ratalnych, poproszę o indywidualny kontakt.

Pakiet kursowy obejmuje:
– 1 grupowe spotkanie z rodzicami (ok. 90 min.) w dniu 17 września o g.11.00,
– 8 sesji treningowych, 45 min. (raz w tygodniu),
– regularny kontakt mailowy z rodzicami podczas kursu dotyczący tematyki zajęć,
– materiały pomocnicze do kursu – zeszyt ćwiczeń, naklejki itp.,
– indywidualne konsultacje dzieci i rodziców w trakcie trwania kursu,
– dyplom ukończenia kursu,
– książka „Uważność i spokój żabki”, wyd. CoJaNaTo 2015, (dostępna u nauczyciela) Książka stanowi przewodnik dla rodzica i dziecka, zawiera również nagrania ćwiczeń, które dzieci poznają podczas kursu.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko lepiej odnajdzie się na spotkaniach indywidualnych, a nie w grupie rówieśniczej, możesz umówić się w odpowiadających dla Was terminach.

Odbywają się także kursy w parach w cenie 860 zł od osoby.

Pytania do trenerki
tel. 605 569 020 lub kontakt@uwaznoscnacodzien.pl

Certyfikowaną trenerką według Metody Eline Snel© jest Magdalena Tybura.

Cookie Consent with Real Cookie Banner