Znajdź nas na:
Kalendarz

V Święto Ulicy Biskupiej

Miejsce:
Biskupia Górka
Adres:
Biskupia 4, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
04-09-2022 godz. 14:00-18:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Już od kilku lat Święto Ulicy Biskupiej umila czas mieszkańcom Gdańska, którzy jak co roku tłumnie zjeżdżają się na Biskupią Górkę (BG), by wziąć udział w celebrowaniu obchodów tej niezwykłej ulicy.

Tym razem goście święta wezmą udział w grze miejskiej „Księga dr Wolfa”, w której będą mieli okazję spotkać zacnych mieszkańców BG i odnaleźć tajemniczy wolumin. Odbędzie się również krótki quiz z nagrodami dotyczący życia i dokonań historycznych postaci z BG. Materiały do quizu chętni uczestnicy otrzymają przed konkursem i w trakcie gry miejskiej.

Jak co roku nie zabraknie okazji do przejażdżki AUTORETRO. Na klimatycznej ulicy Biskupiej odbędą się również koncerty, plenery malarskie, występy amatorskich grup: tanecznych, teatralnych i chóru orkiestry podwórkowej. Punkt informacyjny dostarczy wszelkich wiadomości dotyczących planów rewitalizacyjnych BG. Spotkanie zakończy wspólna biesiada przy skocznej muzyce.

Zapraszamy na V Święto Ulicy Biskupiej w niedzielę 4 września 2022 roku. Spotykamy się przy Biskupiej 4. Do zobaczenia!

Premiera świętą ulicy Biskupiej odbyła się 9 września 2018 roku. To wtedy ulica Biskupia po raz pierwszy zamieniła się w przestrzeń dla malarzy, fotografików, ludzi zwiedzających zakamarki na Biskupiej Górce w trakcie spacerów historycznych i gier miejskich. Od tamtej pory Stowarzyszenie WAGA organizuje to święto co rok.