Znajdź nas na:
Kalendarz

V Urodziny Konsulatu Kultury

Miejsce:
Konsulat Kultury Gdynia
Adres:
Jana z Kolna 25, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
Sobota, 26-08-2023, 10:00
Niedziela, 27-08-2023, 16:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Od spektakli, przez warsztaty i spotkania, aż po koncerty i imprezy plenerowe. To tylko część z wydarzeń, jakie co sezon dopisujemy do kulturalnej mapy Gdyni. Nasze kalendarium często pęka w szwach, nic więc dziwnego, że czas w Konsulacie Kultury płynie… szybko. Nim zdążyliśmy się obejrzeć, a już przed nami kolejna rocznica. I to wyjątkowa! Pięć lat temu – w sierpniu 2018 roku – otworzyliśmy swoje podwoje.
️Z tej okazji w dniach 26-27 sierpnia hucznie świętujemy. Będzie kulturalnie i będzie rodzinnie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy dwa dni pełne atrakcji. Sobota upłynie nam pod znakiem warsztatów i koncertów. Z kolei w niedzielę gratka dla najmłodszych – dzień pełen kreatywnych gier i zabaw oraz muzyki.
Zapraszamy na urodziny Konsulatu Kultury!
PROGRAM:
🎉 26.08. | SOBOTA 🎉
🔷 10:00 – Stowarzyszenie Cool-Awi – Dancing Wheels
Warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
🔷 11:00 – Fundacja Przytulny Domek – English Conversation
Lekcja języka angielskiego dla osób w każdym wieku.
🔷 12:00 – zwiedzanie Konsulatu Kultury z przewodnikiem
Oprowadzanie po zakamarkach Konsulatu z Michałem Miegoniem – znawcą Gdyni i twórcą miejskich tras spacerowych Inne Szlaki. 👉 W oprowadzaniu może wziąć udział maksymalnie 30 osób.
🔷 14:00 – Dotknij teatru z Kaczymi Butami!
Warsztaty teatralne poprowadzone przez członków grupy teatralnej W Kaczych Butach. 30 minut zabaw scenicznych i impro. Szansa dla każdego, aby sprawdzić się w roli aktora!
🔷 15:00 – Biały Śpiew z Oleną Yanchuk
Występ Oleny Yanchuk i uczestników warsztatów Białego Śpiewu przy akompaniamencie perkusji, a tuż po nim – gra muzyczna dla najmłodszych.
🔷 18:00 – Kiev Office – koncert
Kiev Office – grupa z morza i marzeń, założonej w 2007 roku w Gdyni przez Michała Miegonia. Zespół nieustannie tworzy pomorskie brzmienia i melodie, stawiając na abstrakcyjne teksty i mocny rytmiczny fundament. 👉 Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie Konsulatu Kultury 26 sierpnia od godz. 10:00.
🎉 27.08. | NIEDZIELA 🎉
🔷 11:00-16:00 – gry i zabawy dla najmłodszych
Stanowiska kreatywne, zabawy z animatorkami, fotobudka i stoisko ze zmywalnymi tatuażami. A do tego wielkie gry planszowe i loteria z nagrodami. Będzie się działo!
🔷 12:00 i 14:30 – Scena Młodych
Koncert wokalistek, które pracują pod czujnym okiem Katarzyny Laszkowskiej – prowadzącej Artystyczny Klub Malucha oraz mają już na koncie występy na scenach w całej Polsce, jak i w Europie. W repertuarze radiowe hity muzyki polskiej i zagranicznej.
🔷 13:00 – The White Sounds – koncert
Trzy wokalistki przy akompaniamencie fortepianu zabiorą najmłodszych w muzyczną podróż, podczas której będzie można nie tylko słuchać, ale też doskonale się bawić, dołączając do wykonawców. Zabrzmią piosenki znane i lubiane – hity rodem z bajek i filmów dla dzieci. Zaśpiewamy wspólnie „Mam tę moc” z kultowej „Krainy Lodu” czy „Nie bój się chcieć” ze „Zwierzogrodu”.
👉 Wszystkie warsztaty i wydarzenia odbywają się w formie otwartej. Na wszystkie obowiązuje wstęp wolny.
🎟️ Bezpłatne wejściówki na koncert Kiev Office do pobrania w kasie Konsulatu Kultury w dniu wydarzenia.
Do zobaczenia w Konsulacie!
Cookie Consent with Real Cookie Banner