Znajdź nas na:
Kalendarz

W ferie zostań Odkrywcą Sopotu

Miejsce:
Miasto Sopot
Adres:
Różne lokalizacje, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
Środa, 18-01-2023, 9:00
Niedziela, 26-02-2023, 17:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Jeśli wybierasz się w te ferie do Sopotu, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, a jeśli jeszcze się zastanawiasz gdzie spędzić zimowy urlop, liczymy, że to ułatwić Ci decyzję.

Odkrywaj Sopot z całą rodziną

Chcąc zachęcić najmłodszych gości z Sopotu do odkrywania naszego miasta stworzyliśmy „Sopocką wykreślankę”, czyli rodzaj zabawy polegającej na odnajdywaniu i wykreślaniu ukrytych w  przedstawionym diagramie słów. Wymienione dla ułatwienia pod diagramem wyrazy, to lista najbardziej popularnych miejsc i symboli miasta. Wspólne pogłówkowanie i dobre ćwiczenie na spostrzegawczość to tylko pierwsza część zabawy. Żeby dzieciaki przekonały się jak wyglądają rybackie kutry i czy solanka faktycznie jest taka słona zachęcamy rodziców do odkrywania z nimi miejsc i symboli wskazanych w wykreślance.

Dyplom i miła niespodzianka dla każdego prawdziwego odkrywcy

Aby odpowiednio zmotywować młodych odkrywców nagrodzimy ich trud. Każde dziecko, które pojawi się w sopockich punktach informacji turystycznej z dobrze wypełnioną wykreślanką otrzyma od nas imienny dyplom –  „Odkrywcy Sopotu” i drobny gadżet, który będzie miłą pamiątką. Rodzice w trakcie odwiedzin będą mogli zasięgnąć dodatkowych informacji o sopockich atrakcjach, poznać ciekawostki na temat naszego kurortu czy zaopatrzyć się w sopockie pamiątki.

Mobilizacja do wspólnego działania, element wyzwania, zachęta do odkrywania świata offline, a jednocześnie gotowy scenariusz na zabawę z dziećmi, te elementy przyświecały nam przy tworzeniu „Sopockiej wykreślanki”.

Jak to podkreśla nasz prezes Bartłomiej Barski: „Zależy nam aby miłością do naszego miasta zarażać już najmłodszych gości. Chcieliśmy również ułatwić nieco życie rodzicom, sam jako tata dwójki energicznych maluchów wiem najlepiej, że dzieci które mają „co robić” to szczęśliwe dzieci, a rodzicom repertuar na wymyślanie rozrywek też się czasem kończy.”

Wykreślanki można otrzymać w sopockich hotelach i instytucjach kultury jak i w naszych punktach Informacji Turystycznej na Placu Zdrojowy 2  (na drugim piętrze) oraz na ul. Dworcowej 4, od poniedziałku do niedzieli w godz. 9-17.

Do zobaczenia w Sopocie!

Cookie Consent with Real Cookie Banner