Znajdź nas na:
Kalendarz

W Krainie Neptuna – warsztaty dla dzieci z okazji Światowego Dnia Wody

Miejsce:
Nadbałtyckie Centrum Kultury
Adres:
Korzenna 33/35, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
20-03-2022 godz. Szczegóły w opisie-Szczegóły w opisie
Koszt wstępu:
20 zł
GRUPA I (7-10 lat) godz. 10:30-12:15
GRUPA II (11-15 lat) godz. 12:30-14:30
Z okazji Światowego Dnia Wody porozmawiamy o zagrożonych wyginięciem organizmach bałtyckich, o ciuchach i o tym co łączy te dwa pozornie niezwiązane ze sobą wątki. Tematem tworzonych prac będą ryby, glony, foki, a wykonywać je będziemy z… niepotrzebnej odzieży.
Jeżeli masz w domu ubrania do oddania, przynieś je na warsztaty! Najlepiej sprawdzają się jasne, kolorowe swetry i dzianiny. Mogą to być także włóczki i dodatki krawieckie. Ważne, aby komponenty do wykonania prac nie były nowe, lecz pochodziły z Twojej szafy lub z second handu. Nie jest to jednak warunek konieczny do wzięcia udziału w warsztatach!
W trakcie spotkania poznasz nietuzinkowe metody na przetworzenie starych ubrań w bałtyckie stworzenia. Wspólnie poszukamy kolorów Bałtyku. Improwizacja i swobodna kreacja mile widziane!
Projekt zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska morskiego i prawo do życia istot poza-ludzkich. Artystka inicjuje wspólne, haptyczne doświadczenie polegające na symbolicznym działaniu przeciwko anihilacji fauny i flory Bałtyku. Temat ściśle wiąże się ze świadomością wyborów jakich dokonujemy żyjąc na lądzie (na przykład kupując ubrania), oraz że mają one wpływ na jakość wód na całym świecie, a przez to na organizmy w tych wodach żyjące. Choć myśl o katastrofie klimatycznej może przytłoczyć, to twórcza aktywność grupowa i swobodna rozmowa rzucają pozytywne światło na wizje przyszłości.
O prowadzącej:
Linda Lemon – absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jej twórczość charakteryzują techniki z pogranicza różnych mediów. Lubuje się w starannie dobranych kontekstach oraz precyzyjnym rękodziele, takim jak wyplatanie, haft, szycie, gotowanie. Częstym punktem wyjścia w jej aktywnościach jest zachwyt nad fenomenem życia na Ziemi i eksploracja współczesnego mistycyzmu. Posługując się językiem sztuki mówi o hydrosferze, koncepcji odpadu oraz wpływie roślin na holistycznie pojmowanego człowieka. Swoje prace celowo nasyca pozytywnymi emocjami, nawet jeśli opowiadają o trudnych do rozwiązania problemach antropocentrycznego świata.
Wydarzenie w ramach cyklu Kolory Bałtyku