Znajdź nas na:
Kalendarz

Pandka pandzie nierówna – Światowy Dzień Pandki Rudej w Zoo Gdańsk

Miejsce:
Gdański Ogród Zoologiczny
Adres:
Karwieńska 3, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
17-09-2022 godz. 12:00-13:30
Koszt wstępu:
Szczegóły w opisie
Czy pandki rude w gdańskim ZOO jedzą bambus, czy turlają się ze wzgórz w azjatyckich lasach oraz czy pandka jest faktycznie małą pandą? Na te i wiele innych pytań będzie można poznać odpowiedź podczas lekcji i warsztatów w ZOO Gdańsk 17 września.
Oprócz prelekcji na świeżym powietrzu, czeka na zwiedzających komponowanie posiłku dla naszych pandek, pod czujnym okiem edukatora, a najmłodszych uczestników zapraszamy na stanowisko plastyczne, gdzie będzie można kolorować pandy i pandki lub…. dać pomalować swoją buzię!
Pandka ruda to gatunek zagrożony wyginięciem (status IUCN – EN zagrożony), liczba osobników w środowisku naturalnym szacowana jest na mniej niż 10 000. Pozyskiwanie drewna opałowego jest główną przyczyną degradacji lasów, w których żyją. Samiec Ponzu i samica Maja z ZOO Gdańsk są osobnikami objętymi regionalnym, europejskim programem hodowlanym EEP.
Wydarzenie rozpoczyna się 17 września o godz. 12:00 w pobliżu wybiegu pandek rudych. Warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu wstępu do ZOO, wedle bieżącego cennika dostępnego na https://zoo.gda.pl/wizyta-w-zoo/cennik-biletow/ .
Harmonogram wydarzenia :
12:00 – 12:30 – prelekcja „Pandka pandzie nierówna”
12:30- 13:00 – komponowanie posiłku dla pandki rudej
12:30 – 13:30 – malowanie buziek
Polecamy zaopatrzyć się w wygodne buty oraz ciepłą odzież aby jesienna aura nie przeszkodziła we wspólnej zabawie!
Do ZOObaczenia!