Znajdź nas na:
Kalendarz

Warsztaty dla rodzin z dziećmi 8+

Miejsce:
Muzeum Emigracji w Gdyni
Adres:
Polska 1, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
16-09-2023 godz. 11:00-
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

KTO WIE, DLACZEGO KUKUŁKA PODRZUCA SWOJE DZIECI? Zapraszamy na spotkanie o tworzeniu opowieści z Patxim Zubizarretą, autorem książki „Usoa dziewczynka, która przyleciała”.

Wydarzenie odbędzie się w formie warsztatów dla rodzin z dziećmi 8+. Uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki pracy twórcy książek dla dzieci, ale również podyskutować z autorem o tym, czym jest migracja i jakie może przybierać formy.

Kiedy: 16 września, sobota, godz. 11:00
Gdzie: Muzeum Emigracji w Gdyni

Wstęp: bezpłatny, nie obowiązują zapisy

Spotkaniu towarzyszy inauguracja wystawy ilustracji z książki autorstwa cieszącej się międzynarodowym uznaniem ilustratorki Eleny Odriozoli.

Tłumaczenie spotkania: Katarzyna Mirgos
Prowadzenie: Anna Nowacka-Devillard, Wydawnictwo Widnokrąg

Patxi Zubizarreta pochodzi z prowincji Gipuzkoa w Kraju Basków w Hiszpanii. Pisze w języku baskijskim dla dzieci i młodzieży. Zdobył wiele nagród jego książki znalazły się w katalogu White Ravens oraz na Honorowej Liście Ibby. Zajmuje się także tłumaczeniami i literaturą dla dorosłych, tworzy spektakle łączące muzykę, obraz i literaturę. Zubizarreta jest autorem wszechstronnym, w swoich powiadaniach porusza różne tematy: więzi rodzinne, migrację, miłość, różnorodność kulturową. Szczególnie interesuje się kwestią imigracji, którą wyjaśnia w taki sposób, aby była zrozumiała dla dzieci.

Katarzyna Mirgos
– tłumaczka i antropolożką kultury. Pracuje w Instytucie Antropologii Uniwersytetu Gdańskiego. Interesuje się kulturami i językami Kraju Basków. Jest organizatorką wystaw, konferencji i pokazów filmowych o tematyce hiszpańskiej, autorką prac poświęconych regionowi baskijskiemu oraz tłumaczeń z języka baskijskiego na polski.

Cookie Consent with Real Cookie Banner