Znajdź nas na:
Kalendarz

7. Karnawał Latawców „Latajcie w waszej-naszej bajce”

Miejsce:
Wyspa Skarbów GAK
Adres:
Turystyczna 3, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
04-06-2023 godz. 12:00-15:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Młodzi konstruktorzy, czy czasem czujecie, że jesteście „nie z tej bajki”? Zbierzcie swoje moce, pozytywną energię i po oraz 7. (liczba, magiczna i nieprzypadkowa 😉 stańcie w szranki bajkowego konkursu na najciekawszy, własnoręcznie wykonany latawiec. Jednym słowem – przybywajcie! Potrzebujecie inspiracji? Śmiało zanurzcie się w świecie baśni, bajek, animowanych opowieści z wielkiego ekranu czy tych rodem z kart komiks. Pokażcie, że Wasze latawce pofruną na „koniec świata i jeszcze dalej” niczym Buzz Astral, niech na niebie nad sobieszewską plażą umoszczą się fantastyczne zwierzęta oraz niesamowici Superbohaterowie! Pamiętajcie – w tym roku latamy w WASZEJ-naszej bajce. Sam zdecyduj, który avatar dzięki Tobie zatriumfuje nad plażowym, dzikim żywiołem!
____________________________________________
📃W programie:
🪁 STREFA LATAWCÓW:
7. KONKURS na najciekawszy, własnoręcznie wykonany latawiec nawiązujący do tematu festiwalu!
Do wygrania nagrody pieniężne: 🥇1000 zł, fundator: Andrzej Stelmasiewicz, 🥈700 zł, fundator: Gdański Archipelag Kultury, 🥉 400 zł, fundator: Gdański Archipelag Kultury)
✂️STREFA WARSZTATOWA:
🪁WARSZTATY KONSTRUOWANIA LATAWCÓW – poznajemy tajniki budowania podniebnych konstrukcji, tak by ich puszczanie sprawiło dużo frajdy! GWARANTUJEMY, że latawce wykonane podczas warsztatów z Fundacją Strefa Mocy z pewnością uniosą się w powietrzu!
Prow. Fundacja Strefa Mocy www.fundacjastrefamocy.pl
🏖 WYSPA PANA KLEKSA – razem z profesorem Kleksem i Królową Abą wyciągając przepisy z poradnika młodego zielarza, stworzymy kilka ważnych ekologiczno-artystycznych projektów:
⛵️ MORSKIE STATKI – rozmawiając o potrzebie segregacji wykorzystamy skrawki materiałów, korki czy patyczki, aby wzburzone fale Bałtyku niosły nasze pomysły i marzenia! Prow. Bajka Pana Kleksa / Katowice
🪶 PTASI KALEJDOSKOP – nawiązując do malowniczego otoczenia stworzymy wiry pięknych kolorów, mieniących się niczym ptasie pióra w słonecznym blasku! Prow. Bajka Pana Kleksa / Katowice
🎏 RYBIE CHORĄGIEWKI – łopoczące na wietrze i bez grama plastiku, pomkną w morską toń w nurcie ZERO WASTE!
Prow. Bajka Pana Kleksa / Katowice
🫀 „BYŁO SOBIE ŻYCIE…, czyli PRZYRODNICZE (zmysłowe) STORY”
Kto ma sokoli wzrok? Czy do smakowania potrzebujemy nosa? Skąd wiemy, że marzniemy? Odkryj tajemnice ludzkich zmysłów razem z Przyrodniczym Story i bohaterami bajki „Było sobie życie”
🦸‍♂️ BAJKOWY LEGO MASTER – Wasza kreatywność, nieskończone pomysły w z zderzeniu z profesjonalizmem Łukasza Góreckiego (finalisty drugiej edycji Polskiego programu telewizyjnego LEGO Masters) to wymarzony ZESTAW! Wykreujemy iście bajkową rzeczywistość za pomocą gigantycznej ilości klocków (ponad 200.000)! To także unikalna okazja, aby z Mistrzem wymienić „konstruktywne” wnioski, przybić piątkę czy zrobić zdjęcie na tle pucharu z LEGO. Dla najbardziej wytrwałych układaczy czeka nie tylko laur zwycięscy, ale też fantazyjna nagroda!
🪡 MINI COSPLAY – która dziedzina łączy w sobie projektowanie, szycie, plastyczne szaleństwo, fach konstruktorski, a także elementy aktorstwa? To właśnie cosplay! W trakcie Karnawału Latawców pod okiem utytułowanej cosplayerki (reprezentującej Polskę na międzynarodowych mistrzostwach cosplay) Joanny Loli Lange oraz mistrzyni sztuki krawieckiej (z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem) Małgorzaty Zielińskiej, w jednej chwili przeobrazicie się w księżniczki, Myszki Miki i Minnie, rycerzy czy super bohaterów! Frajda z łączenia igły z nitką, rutyny z „festiwalową modą plażową” gwarantowana!
🛖 SMERFNA WIOSKA – zostań częścią wesołej społeczności smerfów i wyrzeźb wyjątkowe osobistości z piasku w kolorze nieba! Dosyć zgrywania Ciamajdy, Marudy czy Ważniaka! Pracusie, Lalusie czy małe Smerfusie w asyście Sasetki, Poety i Marzyciela dzięki wsparciu piaskowego reżysera (Dźwiedźma Michalina) ocalą się przed brzuchami łakomego tandemu Klakiera & Gargamela!
Prow. Michalina Niebrzydowska
🎭„LATO MUMINKÓW” – PŁYWAJĄCY TEATR – Dziwnych rzeczy można się napatrzeć, na przykład, na przykład, niestety, w teatrze. Takich wrażeń nic nie może zatrzeć, wspaniałe jest życie, niestety, w teatrze. […] Niepojęte nagle bywa jasne, prześliczne, magiczne jest życie w teatrze. Aż do końca oczy można spatrzeć, Muminku, muminkuj kiedyś jest w teatrze!
Dyrektorka Emma, wspólnie z Joasią Muminka (Joanna Stachowiak) zapraszają do teatru! Stworzymy kukiełkowe przedstawienie, podczas którego urocze trolle przeżyją zupełnie nowe, nadmorskie przygody…
Prow. Joanna Stachowiak.
😌STREFA RELAKSU
🍃 BAJKI Z PRZYRODĄ W TLE – fantastyczna fauna i flora to nieodłączny element baśniowego świata przedstawionego. W inspiracji utworami Salci Hałas oraz bajkami z różnych stron świata, zapełnimy malarskie płótna kolorowymi opowieściami pisanymi pędzlem. Powstałe obrazy zostaną zebrane w wystawę, którą zostaną zaprezentowane w Bibliotece na Wyspie.
Prow. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
🪄 MAGICZNA ŚCIANKA – w jednej chwili, jak za pomocą magicznego zaklęcia…zamień swoją rodzinę w kultowe postaci z opowieści o Królewnie Śnieżcie i Siedmiu Krasnoludkach. Wybierz swojego ulubionego bohatera i daj się ująć jako Książę Uroczy, przezabawni Gburek, Gapcio, Mędrek i oczywiście piękna Śnieżka. Koniecznie oznacz GAK na zdjęciu i rozbaw swoją rodzinę  Wykonanie: Michalina Niebrzydowska.
🎙SCENA
👩‍🎤 SKRZYDŁA UKRAINY – koncert chóru, który już od ponad roku zrzesza rozmiłowane w piosence dzieci i młodzież pochodzenia Ukraińskiego. Młodzi wykonawcy swoją radością i pasją wprowadzą Was w iście bajkowy nastrój. Założycielką zespołu jest Vira Duda, wokalistka, songwriterka oraz nauczycielka śpiewu.
🐾 PSI PATROL NA WYSPACH BERGAMUTACH – quiz wiedzy o bajkach naszego dzieciństwa, Wyspie Sobieszewskiej (historia, geografia, przyroda), bezpieczeństwie na plaży. Prowadzenie Paweł Jarczewski i Magdalena Kotlarz.
Wstęp wolny❕
____________________________________________
Dofinansowano ze środków programu społecznego rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 roku.
🏆Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin oraz karta zgłoszeń dostępna www.wyspaskarbow.gak.gda.pl. Zwycięzcę konkursu wyłoni jury w składzie: Anna Milarska, Andrzej Stelmasiewicz reprezentowany przez Ewę Stelmasiewicz- Węgrowska, Damian Kuźmiński.
🚎 Dojedźcie do nas komunikacją miejską! Szczegółowe instrukcje znajdziecie w dyskusji wydarzenia
💛 Naszymi partnerami są: Miasto Gdańsk, Fundacja Wspólnota Gdańska, Fundacja Strefa Mocy, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, MEDIA RODZINA Sp. z o.o, Hevelianum.
ZAPRASZAMY!
Cookie Consent with Real Cookie Banner