Znajdź nas na:
Kalendarz

Warsztaty majówkowe dla dzieci / wystawa Przeprowadzki

Miejsce:
Muzeum Emigracji w Gdyni
Adres:
Polska 1, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
Sobota, 30-04-2022, 10:00
Wtorek, 03-05-2022, 16:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Już 30 kwietnia otwieramy nową rodzinną wystawę „Przeprowadzki”, opowiadającą o emocjach, których mogą doświadczać w sytuacji zmiany miejsca zamieszkania najmłodsi. Razem z bohaterami wystawy poznajemy odpowiedzi na pytania czym jest migracja i dlaczego ludzie migrują oraz uczymy się oswajać to, co nieznane.
A co czeka na Was podczas majówkowego weekendu? Otwarte warsztaty plastyczne i ruchowe nawiązujące do naszej nowej wystawy „Przeprowadzki”! Wpadnijcie zrobić swój przeprowadzkowy badzik lub magnes, na wspólne rysowanie i tworzenie potworków na strachy. Szukajcie naszych animatorek przy kolorowych stanowiskach. 🙋🏻‍♀️
Oprócz tego zajęcia „Świat w ruchu” podczas których choreografka Alicja wciągnie was w ruchowe zabawy taneczne. Wejście bezpłatne, nie wymagamy zapisów.
🖌✂️ Otwarte warsztaty plastyczne / przestrzeń Dworca Morskiego i Magazynu Tranzytowego:
Kiedy?
30 kwietnia: 12:00-17:00
1-3 maja: 10:00-16:00
🤸🏻 🤸🏻‍♂️ Otwarte warsztaty ruchowe „Świat w ruchu” / taras i Magazyn Tranzytowy
Kiedy?
30 kwietnia: 12:00-17:00
1-3 maja: 10:00-15:00
Prowadzenie: Alicja Czyczel- choreografka, tancerka, performerka i kulturoznawczyni. W swojej praktyce artystycznej korzysta z umiejętności opiekuńczych i organizatorskich, bada polityczność wyobraźni oraz współtworzy działania nastawione na współpracę, dzielenie się i pogłębianie empatii. Choreografie sceniczne tworzy kolektywnie (LAGMA, 2020) i solo (ciało, na głos, 2019). Performerka w projektach artystki Joanny Piotrowskiej i choreografa Vincenta Dupont. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako edukatorka, publikowała w magazynie o muzyce współczesnej „Glissando”.