Znajdź nas na:
Kalendarz

Wakacje w Muzeum: wszystkie odcienie niebieskiego. Błękit nieba – warsztaty z tworzenia karuzeli

Miejsce:
Muzeum Miasta Gdyni
Adres:
ul. Zawiszy Czarnego 1A, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
15-07-2022 godz. 12:00-14:00
Koszt wstępu:
15 zł od dziecka, bezpłatna wejściówka dla opiekunów
Kiedy myślimy o barwach wakacji, niebieski może wydawać się skojarzeniem dość nieoczywistym. Tymczasem latem towarzyszy nam nieustannie, kiedy patrzymy na bezchmurne niebo, zażywamy morskich kąpieli czy objadamy się jeżynami. Podczas tegorocznych wakacyjnych warsztatów w Muzeum Miasta Gdyni wspólnie odkryjemy wszystkie jego odcienie.
W lipcowe piątki od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi w wieku od 8 do 13 lat na zajęcia z cyklu „Wakacje w Muzeum”. W tym roku szczególną uwagę zwrócimy na środowisko, dlatego warsztaty rozpoczną rozmowami na temat ekologii, a następnie uczestnicy stworzą wyjątkowe domowe dekoracje, korzystając z niebieskich pozostałości po wystawach i zużytych tworzyw sztucznych.
W piątek 15 lipca od godziny 12 do 14, podczas warsztatów „Błękit nieba” rodziny stworzą specjalne niebieskie karuzele nad łóżko, aby móc zabrać kawałek nieba ze sobą do domu.
Bilety dostępne w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub online na stronie bilety.muzeumgdynia.pl.
Wszelkie pytania dotyczące warsztatów można kierować do Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni mailowo na adres edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na jeden z podanych numerów: 58 662 09 35/36/37.
Termin: 15.07.2022, godz. 12:00 – 14:00
Bilety: warsztaty rodzinne: 15 zł od dziecka, bezpłatna wejściówka dla opiekunów
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1a
Prowadzenie: Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Limit miejsc: 15. dzieci, 30. opiekunów