Znajdź nas na:
Kalendarz

Warsztaty ogrodnicze dla dzieci – pierwsze spotkanie

Miejsce:
ONLINE
Adres:
,
Czas trwania wydarzenia:
27-02-2021 godz. 13:00-14:30
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
➡ wstęp bezpłatny
➡ ilość miejsc ograniczona
➡ zapisy: Dominika Jastrzębska/d.jastrzebska@laznia.pl/ 519 687 338
➡ kategoria wiekowa: dzieci, młodzież
➡ czas trwania warsztatów: 1-1,5 godz.
➡ prowadzący: Joanna Paniec, Mikołaj Robert Jurkowski
Warsztaty ogrodnicze dla dzieci to cykl spotkań z najmłodszymi mieszkańcami Dolnego Miasta, podczas których, wraz z pomocą prowadzących, dzieci stworzą warzywno-ziołowy ogród skrzyniowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku.
➡ 27 luty, godz. 13.00 | Pierwsze spotkanie online. Królowa Bona też taki ogród miała… czyli planowanie ogródka warzywno- ziołowego, dostosowanego do własnych potrzeb.
Pierwsze spotkanie będzie miało charakter organizacyjny i odbędzie się na platformie do wideokonferencji – Zoom. Podczas warsztatu online dowiemy się w jaki sposób zaprojektować ogródek warzywno-ziołowy. Rozplanujemy ilość i rodzaj grządek oraz zestaw roślin, które warto w nim posadzić.
➡ Marzec | W warsztacie ogrodnika… czyli nasiona, rozsady, flance, multiplaty i inne cuda.
Praktyczny warsztat ogrodniczy na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku. Podczas warsztatu przyjrzymy się różnym rodzajom nasion oraz porozmawiamy o sposobach ich uprawy. Uczestnicy przygotują własne rozsady oraz dowiedzą się jak je pielęgnować.
➡ Kwiecień | Ruszamy na zagony… czyli co i jak siać do gruntu, żeby urosło?
Praktyczny warsztat ogrodniczy na terenie Szkoły Podstawowej nr 65 w Gdańsku. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, m.in. jak prawidłowo wysiać nasiona, jak oznaczać rośliny, żeby nie zaginąć w warzywno-ziołowym gąszczu, jak i po co dokumentować prace w ogrodzie warzywno-ziołowym oraz jak uprawiać swój własny ogródek, żeby mieć z tego frajdę niezależnie od wielkości plonów.
Ze względu na kapryśną pogodę, w marcu i kwietniu poinformujemy uczestników o dokładnym terminie spotkania.
Warsztaty realizowane w zakresie zadania “Dolne Miasto. W Centrum” w ramach kontynuacji projektu “Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku”.