Znajdź nas na:
Kalendarz

Warsztaty rodzinne ekologiczno-plastyczne Arnaqquassaaq z Grenlandii | Schronienie x Nordic Focus

Miejsce:
Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku
Adres:
Cystersów 19, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
27-11-2022 godz. 12:15-13:15
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Zapraszamy na warsztaty rodzinne ekologiczno-plastyczne „Arnaqquassaaq z Grenlandii”, które poprowadzą artystka Kamila Szelągowicz i Adam Jarniewski, autor książki „Listy z Grenlandii”.
Arnaqquassaaq, inaczej Sedna lub Sanną, to bogini morza i zwierząt morskich z grenlandzkich legend. Bogini ta siedzi na dnie morza i od wieków troszczy się o to, by rdzenni mieszkańcy Arktyki pozyskiwali tylko tyle ryb i morskich ssaków, ile jest im potrzebne do przeżycia. Podczas zajęć uczestnicy i uczestniczki stworzą swoją wersję Arnaqquassaaq, a w jej włosach wplatać będą zwierzęta z morskich głębin, zastanowią się, czym jest umiar i jakie konsekwencje niesie pustoszenie natury.
Warsztaty będą dobrą okazją, by porozmawiać o świecie wierzeń – zarówno grenlandzkich, jak i polskich. Być może uda się znaleźć podobieństwa między Arnaqquassaaq a słowiańską Marzanną?
🔵 Prowadzenie warsztatów: Kamila Szelągowicz i Adam Jarniewski
🐺 Warsztaty towarzyszą Nordic Focus Festival
🔵 Zajęcia są bezpłatne.
🔵 Niezbędne są wcześniejsze zapisy pod nr. 58 552 41 39 lub mailowo etnograf@mng.gda.pl
🔵 Czas trwania warsztatu: 60 min
🔵 Warsztaty ekologiczne odbywają się w ramach projektu „Schronienie – klimat, migracje, dziedzictwo”, który jest współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki”.
🔵 Promujemy ideę zero waste oraz postawy ekologiczne. Pielęgnujemy tradycje. Poznajemy z kulturą regionu oraz kulturą ludową innych krajów. Chcemy edukować przez sztukę i rękodzieło. Łączymy dzieci, młodzież i dorosłych z artyst(k)ami, twórczyniami i twórcami ludowymi oraz muzealni(cz)kami.
🔵 Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
Cookie Consent with Real Cookie Banner