Znajdź nas na:
Kalendarz

Rodzinne warsztaty „Świat w ruchu” – jesienno-zimowa edycja

Miejsce:
Muzeum Emigracji w Gdyni
Adres:
Polska 1, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
04-12-2022 godz. 11:00-12:30
Koszt wstępu:
10 zł, 7zł kolejne dziecko - obowiązują zapisy!
Z okazji przedłużenia wystawy czasowej „Przeprowadzki” proponujemy kolejną edycję warsztatów „Świat w ruchu”. Zapraszamy do Muzeum Emigracji w Gdyni na świetną rodzinną zabawę w wybrane niedziele o godz. 11.00.
Dołączcie do zabawy, podczas której zobaczymy fragmenty ekspozycji i poznamy jej bohaterów – Franka i Olenę. W trakcie zajęć poruszymy ważne tematy, odwiedzimy dalekie kraje i sprawdzimy czy tylko ludzie mogą zmieniać miejsce zamieszkania. Może okaże się, że historia dwójki przyjaciół nie jest nam tak odległa? Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat.Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Prosimy podać datę warsztatów, imię dziecka oraz jego wiek.
Koszt: 10 zł, 7zł kolejne dziecko.
6.11 | Ziemniak, czyli historia o zapuszczaniu korzeni
Wiecie, że ziemniaki są również migrantami? Skąd zatem pochodzą? Co to znaczy zapuścić korzenie? Na te i inne ziemniaczane pytania postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć.
20.11 | Co kryje kredens babci Christiny?
Zajrzyjcie z nami do niesamowitego kredensu pełnego pamiątek wprost z Grecji. Jak to się stało, że babcia Franka ma tyle przedmiotów z tego kraju, tak świetnie mówi po grecku i robi najlepszą musakę? Wspólnie odkryjmy jej historię!
4.12 | Lecimy w kosmos!
3, 2, 1 start! Kierunek – Księżyc! Zapraszamy na kosmiczną wyprawę wraz z Frankiem i Oleną. Ale najpierw… zbudujmy statek kosmiczny i poznajmy układ słoneczny.
nam się stworzyć własną historię?
18.12 | Wędrowna czytelnia
Zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w opowieść niesamowitej podróży. W trakcie zajęć zapoznamy się z ważnymi historiami wprost z najpiękniejszych książek o migracjach. Kto wie, może uda nam się stworzyć własną historię?

Zapraszamy do zapisów!