Znajdź nas na:
Kalendarz

Warsztaty rodzinne. Z czym to się je? Przyprawy świata

Miejsce:
Centrum Nauki EXPERYMENT
Adres:
Aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
Sobota, 17-10-2020, 12:15 i 15:00
Niedziela, 18-10-2020, 16:00
Koszt wstępu:
15 - 30 zł

WARSZTATY RODZINNE. Z czym to się je? Przyprawy świata

alt 17.10 – 18.10
alt 12:15 – 16:00

Czy gotowanie to nauka? Oczywiście, że tak. Podczas październikowych WARSZTATÓW RODZINNYCH wejdziemy zatem w świat niezwykle ważnego elementu kuchni – przypraw!

z czym to się je

Na zajęciach Z czym to się je? od naukowej strony sprawdzimy, jaka substancja powoduje uczucie ostrości produktu i poznamy skalę pikantności potraw. Ale przyjrzymy się także historii przypraw, a w poznaniu wielu z nich pomogą nam ludowe wierzenia. Sprawdzimy czy przy pomocy przypraw można namalować wielobarwny obraz, dowiemy się jak stworzyć własny olejek anyżowy i spróbujemy własnoręcznie zasadzić pachnące zioła.

Jeśli Ty i twoja rodzina przepadacie za nauką i zabawą, z pewnością zainteresuje Was nasz program lojalnościowy. Podczas wrześniowych warsztatów uczestnicy otrzymają specjalne karty do zbierania pieczątek z Panem Kulką. Za wzięcie udziału we wszystkich trzech WARSZTATACH RODZINNYCH (wrześniowych, październikowych i listopadowych), czyli zebranie wszystkich pieczątek, będziecie mogli skorzystać z bezpłatnego zwiedzania naszych wystaw z edukatorem, który opowie o stanowiskach i przedstawi dotyczące ich naukowe ciekawostki!

WARSZTATY RODZINNE, podobnie jak wszystkie aktywności w Centrum Nauki EXPERYMENT, odbywają się w bezpiecznych warunkach. Liczba uczestników zajęć została dostosowana do przestrzeni. Przez wzgląd na wygodę naszych gości WARSZTATY RODZINNE będą odbywać się jednocześnie w dwóch salach, a nad ich przebiegiem czuwać będą edukatorzy. Pomieszczenia oraz przyrządy są odpowiednio czyszczone po każdych zajęciach. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki ochronne. Zarówno pracowników CNE, jak i gości obowiązuje także konieczność zakrywania nosa i ust.

wiek: 6+
termin: 17-18 października 2020, godz. 12:15 i 15:00 (w zależności od wolnych miejsc)
czas: ok. 1 godz.
bilety: 30 zł/os/warsztaty + zwiedzanie wystaw | 15 zł/os/same warsztaty