Znajdź nas na:
Kalendarz

Weekend muzyczny – PIEŚNI NEAPOLITAŃSKIE

Miejsce:
GAK Projektornia
Adres:
Dworska 29A, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
01-05-2022 godz. Szczegóły w opisie-Szczegóły w opisie
Koszt wstępu:
5-10 zł
Akademia Kulturalnego Człowieka zaprasza na Weekend Muzyczny w Projektorni GAK.
📅Co czeka Was w sobotę 1.05.2022 o godz. 13:00?
🎼Muzyka wiele ma imion, jednak w ten dwudzionek chcemy zaproponować Wam męskie głosy przy różnych akompaniamentach. Drugiego dnia, podczas koncertu z komentarzem usłyszycie PIEŚNI NEAPOLITAŃSKIE, przy akompaniamencie fortepianu.
🎼PIEŚNI NEAPOLITAŃSKIE to cykl popularnych pieśni nawiązujących do muzyki ludowej z okolic Neapolu. Na pewno znane jest Wam „O sole mio”, czy „Santa Lucia”. Przyjdźcie i sprawdźcie, jak brzmią na żywo! W podróż po niuansach neapolitańskiej muzyki zabierze nas baryton Liang Yu oraz pianistka Anna Mikolon, która zagra na naszym wspaniałym fortepianie Sommerfeld.
Prowadzenie koncertu: Przemysław Piskozub
Bezpośrednio po przedstawieniu odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych.
Wiek: 5+
🎫Bilety:
normalny – 10 zł
ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy) – 5 zł
1.05.2022, około godz.14:00
🧸Po koncercie dzieci zostaną zaproszone do sali obok, gdzie specjalnie otworzymy Świetlicę Kulturalną, a w niej zajęcia z ZABAWY SZTUKĄ.
Łączyliście kiedyś malarstwo z muzyką?
To świetna zabawa! Będziemy delektować się muzyką na różne sposoby!
Zajęcia dla dzieci od 5 do 9 roku życia.
Wstęp bezpłatny*, obowiązuje rezerwacja miejsc.
Dorośli w tym czasie pozostaną w sali koncertowej na warsztatach! Wspólnie pomuzykujemy – rozpracujemy po nutkach jeden popularny utwór. Wspólnie poszukamy w sobie dźwięków i zwrócimy uwagę jak śpiewamy. Nauczymy się prawidłowo brać oddech podczas śpiewu, tak by nie zedrzeć gardła. Spróbujemy wypuszczać z siebie piękne dźwięki i powoli rozgryzać utwór.
_
*ROZWIJAJMY SIĘ WSPÓLNIE!
Zdajemy sobie sprawę, że rozwój najmłodszych jest najważniejszy. Dlatego często sobie odpuszczamy niektóre aktywności, ze względu na pociechy. My jednak zadbamy o Was pod hasłem: TWÓJ ROZWÓJ, TO ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA. Dlatego z oferty Świetlicy Kulturalnej można skorzystać po zakupie biletu na koncert. Pozwólmy sobie na spędzenie czasu w Akademii Kulturalnego Człowieka. Pokażmy swoim pociechom, jak ważny jest rozwój bez względu na wiek.
W ramach Weekendu muzycznego zapraszamy 30.04.2022 na spektakl POPCORN OPERA, czyli zapomnij o fraku. Więcej informacji w linku poniżej!
https://www.facebook.com/events/960977041267354
Wykonawcy👇
🧑🏻‍🎤Liang Yu – baryton
Absolwent studiów licencjackich w College of Fine Arts of Guizhou University (Chiny) oraz studiów magisterskich na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, które ukończył z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego dr. hab. Roberta Kaczorowskiego (2021). Finalista wielu konkursów wokalnych: Ogólnonarodowy Konkurs Wokalny (II miejsce, Pekin / Chiny, 2016), Międzynarodowy Konkurs Wokalny (I miejsce, Hongkong, 2017), z pianistką dr hab. Anną Mikolon: World Open Music Competition (I miejsce, Belgrad / Serbia, 2021), Deutsche Philharmonie Musikwettbewerb 2021. Final Online Division in China (II miejsce, Pekin / Chiny, 2021), King’s Peak International Music Competition (I miejsce, Kalifornia / USA, 2022), Neapolitan Masters Competition (finalista, Neapol / Italia, 2022), London Classical Music Competition (III miejsce, Londyn / Wielka Brytania, 2022). Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Występuje podczas koncertów solowych, oratoryjnych oraz krajowych i międzynarodowych festiwali muzycznych.
🎹

Anna Mikolon – polska pianistka.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku (klasa prof. Bogdana Czapiewskiego i prof. Andrzeja Artykiewicza). W 2011 obroniła doktorat, a w 2016 uzyskała habilitację za książkę Specyfika pracy pianisty-korepetytora i płyty CD (Shakespeare Songs oraz Wybrane pieśni i arie). Wieloletnia pianistka-korepetytorka solistów w Operze Bałtyckiej. Akompaniatorka podczas konkursów wokalnych: m.in. Belvedere Competition w Wiedniu (2014-2016). Współorganizatorka Międzynarodowego Festiwalu Wieczory Muzyczne w Sopocie. Nagrała kilkanaście płyt (m.in. w wydawnictwach Acte Préalable i Soliton), w tym z utworami fortepianowymi Zygmunta Noskowskiego i Dmitrija Szostakowicza oraz z pieśniami m.in. Vincenzo Belliniego, Benjamina Brittena, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Giuseppe Verdiego.
👩‍🏫Instruktorka w Świetlicy Kulturalnej
Cześć! Jestem Sandra. Prowadzę profil na Facebooku i Instagramie pod nazwą Mały Słonecznik. Na co dzień jestem wychowawczynią w placówce edukacyjnej creoGedania. Zajmuję się młodzieżą w duchu NVC – porozumienia bez przemocy. W tej drodze towarzyszy mi spojrzenie takich osobistości jak: J. Juul , M. Rosenberg i Z. Fruda. Fascynuję się psychologią i wszelkiego rodzaju terapią. Z wykształcenia jestem nauczycielką wczesnej edukacji i terapeutką. Kocham psy, książki i granie w gry.
🕺Przemysław Piskozub – prowadzenie koncertu i warsztatów
Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Stypendysta MKiDN oraz programu Erasmus, podczas którego uczył się w Universität Mozarteum w Salzburgu. Współpracował z dyrygentami takimi jak Lesław Sałacki, Kai Röhrig, prof. dr hab. Adam Korzeniowski, prof. dr hab. Jacek Delekta czy Paul Esswood. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich. Aktor w spektaklach stworzonych w kooperacji Stowarzyszenia Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.
_
Wiek: 5+
🎫Bilety:
normalny – 10 zł
ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy) – 5 zł
Kontakt i zapisy:
📧projektornia@gak.gda.pl
☎️58 343 46 91