Znajdź nas na:
Kalendarz

Weekend Teatralny dla Wszystkich

Miejsce:
GAK Projektornia
Adres:
Dworska 29a, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
Sobota, 03-12-2022, Szczegóły w opisie
Niedziela, 04-12-2022, Szczegóły w opisie
Koszt wstępu:
Szczegóły w opisie

Teatr, jaki jest, każdy widzi. Ale czy na pewno? Utarło się, że teatr to sztuka wysoka, podziwiana w konkretnych okolicznościach: w smokingu czy sukni wieczorowej, z lampką wina. Ale teatr tak naprawdę powinien być dla wszystkich. Dla młodszych i starszych, dla rodziców i dzieci, dla pełnosprawnych oraz osób z niepełnosprawnościami. Dla nas wszystkich. Dlatego chcemy Was zaprosić na nasz Weekend Teatralny dla Wszystkich – propozycję składającą się z pięciu wydarzeń łączących tematy teatru oraz perspektywy postrzegania świata przez osoby z niepełnosprawnościami. Przewidujemy tłumaczenie na Polski Język Migowy (oprócz zajęć tanecznych, których forma nie wymaga takiego tłumaczenia).

Plan Weekendu:
3 grudnia (sobota):
12:00 Czytanie performatywne Urodziny prawie wszystkich, dla dzieci 5+ i opiekunów,
(5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny), tłumaczenie PJM
13:00 Archiwum Społeczne – spotkanie z osobą niewidzącą na temat jej percepcji postrzegania świata, dla wszystkich, (wstęp bezpłatny), tłumaczenie PJM
4 grudnia (niedziela):
15:00 Pokaz finałowy spektaklu zrealizowanego w ramach projektu Niema Opera vol.2″, dla wszystkich, (wstęp bezpłatny), tłumaczenie PJM
16:00 Warsztaty malarskie pt. „Teatralność codzienności”, dla wszystkich, (5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny), tłumaczenie PJM
17:00 Taniec w ciszy – warsztat z wyobraźni, dla wszystkich – w tym dla osób z dysfunkcją słuchu, (5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny)

Szczegóły wydarzeń:
3 grudnia (sobota):
12:00 Czytanie performatywne Urodziny prawie wszystkich, dla dzieci 5+ i opiekunów, tłumaczenie PJM. (Czytanie performatywne sfinansowano w ramach „WINDOWISKA Od Nowa”).
Czytanie performatywne Urodziny prawie wszystkich to pomysł reżyserki Anny Wolszczak. Tę propozycję kierujemy do dzieci powyżej piątego roku życia i ich bliskich dorosłych. Wydarzenie będzie się składało z perfomatywnego czytania opowiadań ze zbioru Tona Tellegena o tytule Urodziny prawie wszystkich oraz następujących po nim warsztatów manualnych. Elementy przedstawienia przewidują aktywny udział dzieci.
(5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny)
13:00 Archiwum Społeczne – spotkanie z osobą niewidzącą na temat jej percepcji postrzegania świata, dla wszystkich, (tłumaczenie PJM)
Archiwum Społeczne w ramach Weekendu Teatralnego dla Wszystkich – spotkanie z osobą niewidzącą na temat jej percepcji postrzegania świata. Po części rozmowy będzie możliwość zadawania pytań, a jeszcze później część doświadczalna w której osoby widzące w towarzystwie przewodnika, osoby niewidzącej, będą mogły wykonać zadania polegające na rozpoznawaniu rzeczy bez użycia zmysłu wzroku.
(wstęp bezpłatny)

4 grudnia (niedziela):
 15:00 Pokaz finałowy spektaklu zrealizowanego w ramach projektu Niema Opera vol.2″, dla wszystkich, tłumaczenie PJM
W ramach Weekendu Teatralnego dla Wszystkich odbędzie się pokaz finałowy spektaklu zrealizowanego w ramach projektu Niema opera vol.2. Był to interdyscyplinarny i integracyjny projekt edukacyjny, łączący w sobie elementy teatru, tańca. Występują w nim dzieci i młodzież z dysfunkcją słuchu oraz bez niepełnosprawności.
Projekt wyróżnia wykorzystanie języka migowego jako specyficznego języka teatru, tj. połączenie ruchu scenicznego z opowieścią miganą przez aktorów-amatorów. Pozostałe działania miały na celu włączenie do projektu również osoby z niepełnosprawnością wzrokową oraz intelektualną, które przedstawią swój świat za pomocą sztuki muzycznej i plastycznej, przygotowując wraz z artystami oprawę muzyczną i scenografię spektaklu.
(wstęp bezpłatny)
16:00 Warsztaty malarskie pt. „Teatralność codzienności”, dla wszystkich, tłumaczenie PJM
Podczas warsztatów Julia Tymańska stworzy z uczestnikami obrazy teatralne inspirowane surrealizmem. Warsztaty mają charakter międzypokoleniowy.
(5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny)
17:00 Taniec w ciszy – warsztat z wyobraźni, dla wszystkich, w tym dla osób z dysfunkcją słuchu,
To warsztat z wyobraźni, dostępny również dla osób z dysfunkcją słuchu.
(5zł bilet ulgowy/10zł bilet normalny)

Jeśli masz specjalne potrzeby, daj nam znać przy okazji zapisów.
Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy:
projektornia@gak.gda.pl
58 343 46 91

Cookie Consent with Real Cookie Banner