Znajdź nas na:
Kalendarz

Wejherowska Noc Muzeów

Miejsce:
Wejherowo
Adres:
Różne lokalizacje, Wejherowo
Czas trwania wydarzenia:
14-05-2022 godz. 19:00-23:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
14 maja, w godz. 19-23 mieszkańcy Wejherowa i odwiedzający miasto goście, będą mieli mieć okazję wziąć udział w organizowanej po raz dwunasty Wejherowskiej Nocy Muzeów.
Podczas Wejherowskiej Nocy Muzeów będzie można obejrzeć wystawę rzeźb Artura Szołdry. Artysta z wykształcenia jest elektronikiem i samorodnym talentem rzeźbiarskim, który ze sztuki stworzył świat, do którego zagląda przez dziurkę od klucza. Ta dziurka lub sam klucz to znak rozpoznawczy jego dzieł, gdyż stanowi częsty motyw towarzyszący jego rzeźbom. Inspiruje go również anatomia człowieka. Dynamiczne ułożenia ciała jest dla niego wyzwaniem artystycznym.
Do zwiedzania udostępnione będą również sale historyczne znajdujące się w ratuszu, w tym sala historyczna „Wejherowo okresu międzywojennego”. Natomiast Na Placu Jakuba Wejhera będzie można zobaczyć zabytkowe samochody – eksponaty udostępnione przez Muzeum Techniki Wojskowej GRYF. Zwiedzający będą mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, która ustawiona będzie przed wejściem do Ratusza. O godz. 21.30 zaplanowano pokaz Fireshow.
Tego dnia tradycyjnie zapraszamy na bezpłatne wycieczki po Wejherowie i Kalwarii Wejherowskiej – zbiórka przed pomnikiem Jakuba Wejhera o godz. 19.00 i 20.00 (Wejherowo, Kalwaria), 21.00 (Wejherowo).
W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oprócz wystaw stałych i czasowych w ramach gry muzealnej „Daj sobie przybić PieczĄTKĘ”! odbędą się warsztaty dla dzieci z rodzicami, na których uczestnicy przygotują własne pieczątki z ziemniaków. Odbędzie się też rewia uniformów służbowych muzealników i Gości „Durzę się w mundurze”.
Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Majkowskiego w Wejherowie przygotowała cykl imprez w ramach Tygodnia Bibliotek w dniach 9-18 maja 2022 roku. Podczas Nocy Muzeów o godz. 18 na Placu Jakuba Wejherowa będzie można wziąć udział w mobilnej grze miejskiej „Podróż za jedną książkę”.
Wejherowska Wspólnota Pokoleń zaprasza na zwiedzanie ekspozycja stała, która znajduje się budynku parafii pw. Trójcy Świętej, przy ul. Kościuszki 2 w Wejherowie.
Organizatorem XII Wejherowskiej Nocy Muzeów jest Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i Starostwo Powiatowe w Wejherowie.