Znajdź nas na:
Kalendarz

WGRAJ SIĘ – Dynia W Gdyni

Miejsce:
Kolibki Adventure Park Gdynia
Adres:
Bernadowska 1, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
30-10-2022 godz. 15:00-21:00
Koszt wstępu:
Szczegóły u Organizatora
30 października 2022 w niedzielę na terenie Adventure Parku Kolibki w Gdyni odbędzie się kolejna impreza w ramach projektu WGRAJ SIĘ „Dynia w Gdyni”. Jest ona kierowana do wszystkich poszukiwaczy nocnych przygód z mapą i kompasem.
🏃🏃‍♀️Gra na orientację, która rozpocznie się o godzinie 15:30, polegać będzie na odnalezieniu punktów kontrolnych za pomocą mapy i kompasu. Organizatorzy przygotowali dla uczestników projektu dwie trasy o różnym stopniu trudności. Na początkujących czekać będzie „Dzika trasa”. Tych, którzy czują się pewniej, zapraszamy do startu „Strach się bać”.
Zapraszamy na przybycia o wyznaczonej porze, wskazanej podczas obowiązkowych zapisów, które zostały rozesłane do szkół uczestniczących w projekcie Wgraj Się.
Możliwy będzie start zespołów do 5 osób, by każdy czuł się komfortowo i pewnie pokonując parkowe zakamarki
w poszukiwaniu punktów kontrolnych.
Po zakończeniu gry na mecie zostaną przyznane i wręczone nagrody dla wszystkich uczestników, którzy w prawidłowy sposób potwierdzili wszystkie punkty kontrolne.
Będzie można wziąć udział również w ognisku, gdzie czytane będą mroczne opowieści, a także w wielu animacjach dla dzieci, takich jak „Kontener strachu”, „Labirynt Dyń”, „Warsztaty dyń” czy „Nocne podchody”.
Podczas imprezy na uczestników czekać będzie również uczta dla dusz, podczas której w namiocie cyrkowym odbędzie się inscenizacja tradycyjnych obchodów Dziadów. Pojawi się stół z jadłem obrzędowym, zawisną tradycyjne motanki oraz pokazowe maski-kraboszki. Będzie można posłuchać o zwyczaju witania się,
zostawianiu tradycyjnych pokarmów czy znaczeniu palenia ognia podczas obchodów Dziadów. Na stanowisku
warsztatowym każdy z uczestników będzie mógł wykonać swoją indywidualną laleczkę intencyjną.
Odwiedzający dowiedzą się również czym dla Słowian były motanki. Na stanowisku warsztatowym każdy z Uczestników będzie mógł wykonać własną laleczkę intencyjną. Dodatkowo prowadzący opowiedzą o zastosowanych materiałach (każdy z nich nawiązuje do świata Nawii, Prawii i Jawii) oraz o symbolice samego wykonania motanki. Będziemy rozmawiać również o różnicach w tworzeniu laleczek w zależności od krainy geograficznej. Nawiązując do ukraińskiego nurtu motankowego opowiemy o różnicach i podobieństwach laleczek Polski i Ukrainy. Każdą turę warsztatów otwierać będzie opowieść Guślarza „Bajka o mądrej Wasylisie” w autorskiej interpretacji Etnolabu.
Vyshyvanka dla pokoju. Рушник stanowił tradycyjny element używany w wielu obrzędach, również związanych z przejściem w zaświaty. Często pojawiały się na nim znaki ochronne, a również swego rodzaju wiersze intencyjne – молитви. Podczas warsztatów każdy z Uczestników będzie miał możliwość wykonać własny bieżnik/rusznik. Za pomocą specjalnie przygotowanych materiałów Uczestnicy stworzą unikatowe, malowane
wzory intencyjne, a Prowadzący opowiedzą o znaczeniu kolorów i symboli użytych w wybranym zestawie oraz o znaczeniu samego рушникa w kulturze i obrzędowości.
Cookie Consent with Real Cookie Banner