Znajdź nas na:
Kalendarz

Wielkie otwarcie szlaku #ZielonaPolanaTrefla Płociczno Trefl SA, Nadleśnictwo Lipusz

Miejsce:
Petla
Adres:
"Tuszkowska Matka", Lipusz
Czas trwania wydarzenia:
04-06-2022 godz. 15:00-/
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i aktywności na świeżym powietrzu na wielkie otwarcie ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej #ZielonaPolanaTrefla – Płociczno, która znajduje się na szlaku zwanym Pętla „Tuszkowska Matka” Lipusz.
To pierwsza taka ścieżka w Polsce!
Otwarcie odbędzie się 4 czerwca o godz. 15.00.
Trefl SA jako firma rodzinna, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, we współpracy z Nadleśnictwem Lipusz postanowiła zrewitalizować tereny, które zostały zniszczone przez nawałnicę z 2017 roku, by na nowo przywrócić je lokalnej społeczności oraz turystom. To właśnie tutaj na Kaszubach największe spustoszenie spowodowała nawałnica z 2017 roku, niszcząc około 80% obszarów leśnych, a także ogromną część infrastruktury leśnej, w tym uczęszczaną ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną, która znajdowała się na tym szlaku.
W ramach rewitalizacji, opracowana została rodzinna gra terenowa, która sprawi, ze spacer na ponad dwukilometrowym szlaku będzie świetną zabawą i niezapomnianą przygoda dla odwiedzających. Poza grą na początku i na końcu szlaku stanęły dwie wiaty interaktywne, służące rekreacji oraz elementy małej architektury przeznaczone do aktywności sportowych dla dzieci.
Edukacja poprzez zabawę to ważny element misji Trefla, który tym razem z gier planszowych, zabawek, puzzli i książek przeniesiony został w malownicze tereny Kaszub.
W ramach eventu z okazji otwarcia szlaku na uczestników będą czekać atrakcje:
– strefa gier i zabaw od Trefl
– tradycyjne kaszubskie aktywności sportowe przygotowane przez Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie
– spotkanie ze sportowcami Trefla Sopot i Trefl Gdańsk
– spotkanie z bohaterami serialu Rodzina Treflików (maskotki)
– przyrodnicze zabawy z Nadleśnictwem Lipusz
– spacer leśnym szlakiem i sadzenie szczepów ze zniszczonego przez nawałnicę pomnika przyrody „Tuszkowska Matka”
– Charytatywna loteria fantowa, z której dochód zostanie przekazany na wsparcie uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Lipusz
– lokalne przysmaki
– możliwość zwiedzenia wozu strażackiego
Życzymy udanej zabawy na szlaku!