Znajdź nas na:
Kalendarz

Integracyjny Piknik Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie

Miejsce:
Sopocki Klub Lekkoatletyczny/Stadion Leśny
Adres:
Wybickiego 48, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
18-09-2022 godz. 11:00-16:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Na wrześniową edycję Wielkiego Sąsiedzkiego Grillowania zapraszają Sopocki Klub Lekkoatletyczny, Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz sopockie organizacje pozarządowe. W niedzielę 18 września w godz. 11.00-16.00 na górnym tarasie Stadionu Leśnego w Sopocie (polanka pod lasem) będzie czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych wspólnie przez ponad 40 sopockich organizacji pozarządowych, miejskich instytucji oraz lokalnie działających firm.
Sąsiedzkie Grillowanie przyciąga fantastycznymi atrakcjami, jak również możliwością spędzenia aktywnej niedzieli w gronie przyjaciół, znajomych, czy rodziny przy ognisku i grillu.
Tegoroczna edycja umożliwi także poznanie działalności organizacji pozarządowych z naszego miasta, które w ramach 18 edycji Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych wspólnie przygotują rozmaite atrakcje dla uczestników wydarzenia. Wśród wystawców pojawią się także miejskie instytucje i zaproszeni goście.
Nie zabraknie okazji do rozmów, udziału w ciekawych zajęciach i warsztatach. Na uczestników czekać będą gry i pokazy sportowe, a także zajęcia artystyczne, malowanie twarzy i zabawy fantowe. Będzie też można skorzystać z propozycji organizacji zajmujących się wsparciem społecznym i zdrowiem. Oprócz różnorodnych konsultacji będzie można nieodpłatnie wykonać badania profilaktyczne (ciśnienia, poziomu cukru we krwi, saturacji, tętna, czy stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu).
Swoją działalność zaprezentują też służby mundurowe, cieszące się szczególnym zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu.
Podczas wydarzenia będzie można skosztować smakołyków przygotowanych przez podopiecznych sopockich organizacji i lokalne foodtrucki. Ognisko i ogólny grill to opcja dla uczestników ze swoim prowiantem.
Na scenie zobaczymy występy wokalne i taneczne, w tym w wykonaniu dzieci i młodzieży MDK Sopot oraz podopiecznych organizacji pozarządowych.
Podczas wydarzenia ok. godziny 13.00 poznamy także laureata Nagrody Prezydenta „Sopockie Serce” dla organizacji pozarządowej szczególnie zaangażowanej w sprawy miasta.
Integracyjny Piknik WIELKIE SĄSIEDZKIE GRILLOWANIE – Festyn Organizacji Pozarządowych vol. 18 współfinansuje Gmina Miasta Sopotu, Sopocki Klub Lekkoatletyczny oraz Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji.
WSPÓŁPRACA:
Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych, Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie, Fundacja Wspierania Inicjatyw Muzycznych i Artystycznych Ramtamtam, sopockie organizacje pozarządowe i miejskie instytucje, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.
PATRONAT HONOROWY:
Prezydent Miasta Sopotu p. Jacek Karnowski
PATRONAT MEDIALNY:
Trójmiasto.pl
esopot.pl
Cookie Consent with Real Cookie Banner