Znajdź nas na:
Kalendarz

Integracyjny Piknik Rodzinny – Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie

Miejsce:
Sopocki Klub Lekkoatletyczny/Stadion Leśny
Adres:
Wybickiego 48, Sopot
Czas trwania wydarzenia:
17-09-2023 godz. 11:00-15:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

Wrześniowa edycja Wielkiego Sąsiedzkiego Grillowania zapowiada się wyjątkowo. Będzie to idealna okazja do spotkania z sąsiadami, przyjaciółmi i rodziną w niezapomnianej atmosferze, którą stworzy blisko 40 organizacji pozarządowych i miejskich instytucji. Już w niedzielę, 17 września, w godz. 11.00-15.00, na górnym tarasie Stadionu Leśnego w Sopocie (polanka pod lasem), najmłodsi, jak i najstarsi uczestnicy wydarzenia znajdą wiele atrakcji dostosowanych do swoich potrzeb.

Wrześniowe spotkanie to nie tylko możliwość skorzystania z atrakcji. To także doskonały czas na zapoznanie z działalnością organizacji pozarządowych i miejskich instytucji z Sopotu, które w ramach 19 edycji Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych przygotowały rozmaite aktywności dla uczestników wydarzenia.

Nie zabraknie okazji do rozmów, konsultacji, udziału w ciekawych zajęciach i warsztatach. Na uczestników czekać będą różnorodne gry, zajęcia plastyczne i edukacyjne, a także pokazy sportowe. Będzie też można skorzystać z propozycji organizacji zajmujących się wsparciem społecznym i zdrowiem. Najmłodszych z pewnością zachwyci udział w festynie służb mundurowych. Będzie też na nich czekać ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, zabawy fantowe, malowanie twarzy, czy też duże bańki mydlane.

Podczas wydarzenia będzie można skosztować smakołyków przygotowanych przez podopiecznych sopockich organizacji i lokalne foodtrucki. Ognisko i ogólny grill to opcja dla uczestników ze swoim prowiantem. Na scenie zobaczymy występy wokalne i taneczne, w tym w wykonaniu dzieci i młodzieży MDK Sopot oraz podopiecznych organizacji pozarządowych. Ok. godz. 14.00 na scenie wystąpi Kontrast Band młody, trójmiejski zespół, z pasją tworzenia dobrej muzyki, którą definiują różne brzmienia popu, jazzu, bluesa i muzyki alternatywnej.

Podczas wydarzenia ok. godziny 13.00 poznamy także laureata Nagrody Prezydenta Sopockie Serce dla organizacji pozarządowej szczególnie zaangażowanej w sprawy miasta. Integracyjny piknik rodzinny Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie. Festyn Organizacji Pozarządowych vol. 19 współfinansuje Gmina Miasta Sopotu, Sopocki Klub Lekkoatletyczny oraz Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji.

PATRONAT HONOROWY:
Prezydent Miasta Sopotu p. Jacek Karnowski

ORGANIZATORZY:
Sopocki Klub Lekkoatletyczny
Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji

WSPÓŁPRACA:
Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
Sopocka Rada Organizacji Pozarządowych
Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie
Fundacja Wspierania Inicjatyw Muzycznych i Artystycznych Ramtamtam
sopockie organizacje pozarządowe i miejskie instytucje
Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku

PATRONAT MEDIALNY:
esopot.pl

Cookie Consent with Real Cookie Banner