Znajdź nas na:
Kalendarz

Spacer z okazji Dnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów

Miejsce:
Gdański Ogród Zoologiczny
Adres:
Karwieńska 3, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
11-03-2023 godz. 11:00-
Koszt wstępu:
Szczegóły w opisie

Zapraszamy na wyjątkowy spacer z edukatorem po gdańskim ZOO pod hasłem „ZOOchowuj się!”, w sobotę 11 marca o godzinie 11.00!

Właśnie 11 marca obchodzimy Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji  jest odpowiedzialna rekreacja „ZOOchowuj się! Jesteś gościem w domu zwierząt”. 13 polskich ogrodów zoologicznych, 1 wspólny przekaz: BEZPIECZNE ZWIEDZANIE ZOO.

Ogród zoologiczny to wspaniałe miejsce aby wypocząć, spędzić czas
z rodziną i znajomymi, obcować z przyrodą i dowiedzieć  wielu ciekawych rzeczy na temat zwierząt i ochrony przyrody. Z drugiej strony ZOO to dom dla setek gatunków zagrożonych wyginięciem, często jedyne miejsce, w którym są bezpieczne.

W trakcie spaceru edukatorzy opowiedzą jak zwiedzać ZOO, by jak najlepiej skorzystać z takiej wizyty: w jakich godzinach aktywne są poszczególne gatunki zwierząt, pokazy karmienia, gdzie szukać informacji o zwierzętach, jak się zachowywać przy ekspozycjach by zaobserwować ciekawe zachowania mieszkańców ogrodu. Wytłumaczą również czego nie powinno się robić: nie pukać w szyby, nie rzucać zwierzętom cukierków, nie krzyczeć, nie przechodzić przez ogrodzenia.

Opowiedzą także po co istnieją ogrody zoologiczne, że współpracują ze sobą na wielu płaszczyznach: prowadzą skoordynowaną hodowlę, aby zapewnić stabilne populacje zwierząt, są w ten sposób „żywym bankiem genów”, bezpośrednio zajmują się reintrodukcją gatunków, prowadzą badania naukowe we współpracy z ośrodkami naukowo – badawczymi, edukują dzieci, młodzież i dorosłych, niektóre leczą i rehabilitują dzikie zwierzęta, wiele wspiera merytorycznie i finansowo ochronę zwierząt na świecie.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarezerwować miejsce: telefonicznie (58 552 00 41 wew. 122) lub mailowo edukacja@zoo.gda.pl ),  do dnia 10.03.2023 do godz. 14:30.

Warunkiem uczestnictwa w spacerze jest zakup biletu wstępu do zoo zgodnie z bieżącym cennikiem dostępnym na stronie https://zoo.gda.pl/wizyta-w-zoo/cennik-biletow/.

Spacer rozpocznie się o godz. 11:00 od spotkania z edukatorem pod dużą mapą, zaraz za główną bramą wejściową do zoo.

Zapraszamy!

Cookie Consent with Real Cookie Banner