Znajdź nas na:
Kalendarz

Wystawa makiet kolejowych

Miejsce:
Fabryka Kultury w Redzie
Adres:
Łąkowa 59a, Reda
Czas trwania wydarzenia:
Sobota, 22-04-2023, 10:00
Niedziela, 23-04-2023, 17:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
22- 23 KWIETNIA 2023 | FABRYKA KULTURY W REDZIE | WSTĘP WOLNY | UL. ŁĄKOWA 59A
Zapraszamy na Wystawę Realistycznych Makiet Kolejowych
*prosimy o zapoznanie się z regulaminem zwiedzania
🚄GODZINY ZWIEDZANIA MAKIET:
22 kwietnia 2023 od godz. 10:00 – 18:00
23 kwietnia 2023 od godz. 10:00 – 17:00
WSTĘP WOLNY!
🚄MIEJSCE: FABRYKA KULTURY, UL. ŁĄKOWA 59A, REDA.
Parking dla uczestników wydarzenia znajduje się również na terenie MOSIR (ul. Łąkowa 59)
Prezentacji makiet w redzkiej Fabryce Kultury towarzyszyć będzie warsztat modelarza, w którym doświadczeni modelarze pokażą w jaki sposób wykonuje się niektóre z elementów makiety.
🚄*REGULAMIN ZWIEDZANIA:
🚂✨Organizatorzy:
Fabryka Kultury w Redzie, Polska Makieta Modułowa H0 na czele z P. Leszkiem Lewińskim
Poznaj PMMH0: https://pmmh0.pl/
Patronat medialny:
https://kurier-kolejowy.pl/
KILKA SŁÓW OD ORGANIZATORÓW:
✨Autorami prac są znani w całej Europie modelarze z Polski i Niemiec. Na 12 realistycznych makietach prezentują historyczne składy pociągów, które poruszają się ściśle według zasad ruchu kolejowego, hiperrealistyczne budynki i konstrukcje oraz atrakcyjne, letnie pejzaże.
✨Wystawa w Fabryce Kultury w Redzie poziomem prezentowanych prac dorówna najbardziej prestiżowym wydarzeniom modelarskim w Europie: OnTraXS w niderlandzkim Utrechcie, Internationale Lahnsteiner Modellbahntage w niemieckim Lahnstein koło Koblencji, Expo-Trains w luksemburskim Walferdange oraz RAMMA we francuskim Sedan.
✨ Część prezentowanych w redzkiej Fabryce Kultury makiet utworzy tzw. makietę modułową. Będzie to realistyczny model fragmentu linii kolejowej, po której ruch odbywa się zgodnie z zasadami obowiązującymi na prawdziwej kolei. Pozostałe prace będą niezależnymi prezentacjami. Ich wygląd można przyrównać do ruchomego, przestrzennego obrazu.
✨Zobaczyć będzie można m.in. makiety Rusinowa Wąskotorowego – nieistniejącej już stacji końcowej Kwidzyńskiej Kolei Wąskotorowej, wąskotorowego szlaku z Marezy do Kwidzyna oraz linię kolejową z przystankiem Karnin Gorzowski. Prezentowane będą także: szlak wzorowany na kolei helskiej, stacja Klecza Górna i bocznica kolejowa ze żwirownią, meklemburska stacja końcowa i wąskotorówki z niemieckich Gór Harzu i z Saksonii. Wszystkie makiety są wykonane w skali 1:87.
✨Swoje prace zaprezentują modelarze z Grupy Modelarskiej Polska Makieta Modułowa (z Górnego Śląska, Zagłębia, Warmii, Pomorza Gdańskiego i Wielkopolski) oraz ich przyjaciele z Niemiec (z Meklemburgii, Turyngii i Saksonii), a także przedstawiciel Sopockiego Klubu Modelarzy Kolejowych.
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner