Znajdź nas na:
Kalendarz

XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy

Miejsce:
AmberExpo
Adres:
Żaglowa 1, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
17-08-2019 godz. 10:00-20:30
Koszt wstępu:
20 - 200 zł

XI Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy – to największe wrotkarskie zawody w Polsce. Nie tylko dla Fanów jazdy szybkiej na rolkach, ale także dla tych, którzy jeżdżą rekreacyjnie oraz tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z małymi kółkami.

Tegoroczne zawody na dystansie maratonu będą również Mistrzostwami Polski we wrotkarstwie długodystansowym tj. w jeździe szybkiej na rolkach.
Program
16.08.2019. – piątek

16.00 – 20.00 – Otwarcie Biura Zawodów na ternie MTG Amber Expo i rejestracja uczestników na
dystans: maraton, półmaraton, fitness oraz zawody dla dzieci.

17.08.2019. – sobota
08.00 – 13.30 – godz. pracy Biura Zawodów -rejestracja uczestników
10.00 – 12.00 – Zawody we wrotkarstwie szybkim dla dzieci
10.00 – 17.00 – Szkółka wrotkarska Roll4all, warsztaty
Warsztaty Rollerblade – Urban skating – Danny Aldridge
11.00 – 13.00 – Warsztaty Rollerblade – jazda szybka – Ewen Fernandez , Guillaume De Mallevoue
Warsztaty Rollerblade – Urban skating – Danny Aldridge
13.00 – Ceremonia dekoracji dzieci
13.30 – Uroczyste otwarcie zawodów
14.00 – Start – dystans FITNESS
15.15 – 18.30 – Start główny – MARATON, PÓŁMARATON
19.00 – Ceremonia dekoracji – MTG AMBER EXPO
20.30 – zakończenie zawodów

Wzorem roku ubiegłego organizujemy także wyścig na dystansie “Fitness” – 10,7 km, dla tych, którzy nie czują się jeszcze przygotowani do startu na dystansie maratonu i półmaratonu, ale chcą poczuć dreszczyk emocji związany z rywalizacją.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy zawody na krótkich dystansach w zależności od wieku. Dla tych, którzy trenują w UKS-ach rywalizacja na dłuższych dystansach. W tym roku do Gdańska zjadą Gwiazdy Światowego formatu w jeździe szybkiej na rolkach. Swoją obecność potwierdzili: Ewen Fernandez oraz Guillaume De Mallevoue z Rollerblade Team World Speed , którzy dodatkowo poprowadzą warsztaty z zakresu techniki jazdy szybkiej na rolkach. Na zaproszenie firmy Powerslide Polska do Gdańska przyjedzie także Bart Swings – lider Powerslide Matter Speed Team – obecnie najszybszy zawodnik świata. Zapowiada się ciekawy wyścig na dystansie maratonu.

Dla Fanów urban skatingu mamy także nie lada gratkę – na zaproszenie Rollerblade Polska do Gdańska zawita Danny Aldridge – światowej sławy Urbanskater, który poprowadzi warsztaty z jazdy freeskate/urban skating, a także wystartuje na dystansie fitness.

W programie także szkółka wrotkarska Roll4all, skate park, warsztaty z freestylu, wypożyczalnia rolek, pokazy Roller Derby oraz targi wrotkarskie, czyli najwięksi i liczący się w Polsce dystrybutorzy sprzętu wrotkarskiego i łyżwiarskiego: Zico Racing, Powerslide, Rollerblade, Bladeville , Plich Wyścigi, a także producenci strojów sportowych: Martombike oraz marka IDLG.

Bezpośrednim organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Twister Trójmiasto. Współorganizatorem zawodów jest Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Rejestracja
Rejestracja odbywa się przez formularz rejestracyjny na stronie www.maratonsierpniowy.pl
pod n/w linkiem :
https://b4sportonline.pl/Rolki_Gdansk