Znajdź nas na:
Kalendarz

XV Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy … reaktywacja!

Miejsce:
Gdynia Arena
Adres:
Kazimierza Górskiego 8, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
25-06-2022 godz. 21:00-23:15
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
UWAGA! Ruszamy z innego miejsca!
START i META – przy Gdynia Arena
Długość trasy: 14,5 km.
Pełna trasa zostanie podana we wtorek przed przejazdem.
Po raz piętnasty Gdynia rozświetli się setkami lampek rowerowych (po dwóch latach przerwy spowodowanej COVID).
Tradycyjnie w pierwszy weekend wakacji zapraszamy na Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy! To propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym „zakręceniu” oraz przyjrzeniu się niepowtarzalnemu klimatowi okrytych nocą widoków na panoramę miasta.
To już piętnasta edycja, ale po długiej przerwie – dlatego reaktywacja oznacza powrót do początków…Kto pamięta, gdzie jechaliśmy?
Będziemy podróżować ulicami, ścieżkami rowerowymi, gdzie w wielu miejscach jedynym źródłem światła będą światełka naszych rowerów – oto główne powody, dla których warto 25 czerwca (sobota) od godziny 21:00 być razem z nami przy Gdyni Arenie.
Wyjazd planowany jest na godzinę 21:05. Będzie to również miejsce zakończenia.
Trudność trasy zostanie dostosowana tak, aby mogły w niej uczestniczyć całe rodziny. To świetny pomysł na wspólne spędzenie pierwszego weekendu wakacji szkolnych!
Jeździmy dla przyjemności i bez pośpiechu, a przede wszystkim bezpiecznie. Godzina zakończenia przejazdu zależy od wielu czynników, w tym pogody, ilości uczestników, a także ich kondycji i chęci.
Każdy bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i sam dba o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Apelujemy o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno swoje i jak pozostałych (konieczne jest posiadanie działających świateł – zarówno z przodu jak i z tyłu).
Jako organizatorzy będziemy otwierali i zamykali kolumnę podróżujących – prosimy o stosowanie się do próśb i zaleceń organizatorów.
Jeśli chcesz popatrzeć nocą na Gdynię z pustych ulic, wśród migających światełek rowerzystów, jeśli chcesz poznać klimat nocnego przemierzania miasta na rowerze – zapraszamy, przyjedź.
Marek i Kuba