Znajdź nas na:
Kalendarz

XVIII Święto Chleba w Gdańsku

Miejsce:
Wyspa Ołowianka
Adres:
Ołowianka, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
23-07-2023 godz. 10:00-17:15
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny

To już 763. Jarmark św. Dominika, który nie tylko jest tradycją Gdańska, ale też i ma swoje – własne – tradycje. Jedną z nich jest Święto Chleba. W tym roku, na Ołowiance, 23 lipca, odbędzie się już po raz XXVIII. Można będzie znaleźć nie tylko morze pysznego pieczywa, ale też moc atrakcji dla wszystkich.


Święto Chleba w Gdańsku
to synergia wspólnej promocji, lokalizacji w ramach jarmarkowej przestrzeni na Głównym Mieście oraz wsparcia Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. To wydarzenie niezwykle ważne dla rzemieślników piekarstwa, które pozwala im nie tylko podtrzymać, ale i budować nowe relacje z klientami.

XXVIII Święto Chleba na Jarmarku św. Dominika to ukłon w stronę tradycji, ale spojrzenie w kierunku nowoczesności. Niezwykle ważne jest dziś zdrowe żywienie – promowanie go, poprzez oferowanie konsumentom produktów zbożowych najwyższej jakości, idealnie wpisuje się w trend świadomego i zdrowego planowania oraz przygotowywania posiłków.

Święto Chleba skierowane jest do wszystkich gości Jarmarku. Znajdą tu nie tylko pyszne pieczywo, ale też zastanie ich moc atrakcji. Występy artystyczne, konkursy, strefa zabaw dla dzieci, strefa porad ekspertów to tylko kilka z nich. Najważniejsze jednak jest pokazanie tradycji pomorskich rzemieślników.

Będą degustacje wyrobów piekarskich i cukierniczych, a na scenie odbędą się konkursy, w których nagrodą będzie mąka do domowego wypieku oraz produkty piekarsko-cukiernicze. Szczudlarze będą zapraszać do zabawy, odbędą się występy zespołu muzycznego oraz artystów teatralnych, którzy również będą prowadzić animacje w strefie dla dzieci.

Konkurs – skoro to Święto Chleba – musi dotyczyć oczywiście wypieku. Wypiekasz w domu własny chleb? Z ziarnami czy bez? Razowy, żytni, na maślance, a może gryczany? Na pewno jest pyszny! Sprawdź jak oceni go jury ekspertów branży piekarskiej i zdobądź nagrodę! Świetna zabawa i smaczne, chrupiące i zdrowe pieczywo.

Zapraszamy do udziału w Konkursie na najlepszy chleb domowego wypieku organizowany w ramach XVIII Święta Chleba w Gdańsku.

Konkursowe chleby wraz z wypełnionym zgłoszeniem należy dostarczyć osobiście do punktu przyjmowania zgłoszeń, usytuowanego z boku sceny na Wyspie Ołowiance w Gdańsku, w dniu 23 lipca 2023 roku, między godziną 11 a 13. Uczestników prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

Bądźcie z nami 23 lipca na Ołowiance. Poznacie tradycje rzemiosła, ale też nowości i trendy. Młodzi, którzy myślą o zawodzie piekarza, zdobędą nie tylko dodatkową wiedzę, ale też dowiedzą się, jakie są możliwości pracy w tym fachu. Najmłodsi natomiast posmakują iście prawdziwego pieczywa.

To także świetnie wydarzenie dla samych rzemieślników – piekarzy i cukierników – podczas którego mogą wymienić się doświadczeniami, ale przede wszystkim spotkać się z konsumentami i dowiedzieć, czego oczekują dziś od wyrobów opartych na zbożach.

Święto Chleba nie powstałoby, gdyby nie ścisła współpraca komitetu organizacyjnego utworzonego przez przedstawicieli SRP RP, Cechu Piekarzy i Cukierników w Gdańsku oraz MTG. Impreza finansowana jest z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

PROGRAM:
10.00-11.00 Uroczysta msza święta, Konkatedralna Bazylika Wniebowzięcia NMP w Gdańsku
Na scenie:
10.00-11.15 Koncert zespołu muzycznego Ola Cybula & Band
11.15-11.30 KONKURSY na scenie
11.30-12.00 CEREMONIA OTWARCIA XXVIII Święta Chleba w Gdańsku
12.00-12.15 KONKURSY na scenie
12.15-12.30 SMAKOŁYK ŚWIĘTA CHLEBA – wyłonienie spośród publiczności jury konkursu
12.30-13.00 TEATR QFER „Piekarz świętuje turysta smakuje”- konkursy i zabawy
13.15-14.00 Koncert zespołu muzycznego Ola Cybula & Band
14.00-14.45 TEATR QFER „Na gościnie u Piekarzy niech się darzy”- konkursy i zabawy
14.45-15.30 Koncert zespołu muzycznego Ola Cybula & Band
15.30-16.15 TEATR QFER „Piekarz na farmie czyli Zajączek Bączek”- spektakl dla dzieci i dorosłych
16.15-16.30 SMAKOŁYK ŚWIĘTA CHLEBA – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
16.30-16.45 Najlepszy Chleb Domowego Wypieku – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
16.45-17.15 Koncert zespołu muzycznego Ola Cybula & Band

Porady eksperckie (namiot)
Indywidualne konsultacje z dietetykiem i technologami żywności w zakresie budowania świadomości zdrowej diety w oparciu o produkty zbożowe, ze wskazaniem ich właściwości, jakości i wpływu na zdrowie.

Strefa zabaw dla dzieci (namiot)
Spotkania z rzemieślnikami piekarstwa i warsztaty plastyczne dedykowane wiedzy o jakościowych produktów zbożowych i konieczności obecności w diecie.

*Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.
Cookie Consent with Real Cookie Banner