Znajdź nas na:
Kalendarz

Zabawy z Szekspirem – warsztaty rodzinne

Miejsce:
Gdański Teatr Szekspirowski
Adres:
Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
01-04-2023 godz. 10:00 i 12:00-
Koszt wstępu:
30 - 40 zł

Zapraszamy na rodzinną przygodę z Williamem Szekspirem!

Podczas każdego z comiesięcznych spotkań odwiedzamy inny zakamarek Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a punktem wyjścia dla naszych zajęć są dzieła najsłynniejszego dramaturga.

Na marcowych warsztatach rodzinnych będziemy, niczym detektywi, zgłębiać fabułę szekspirowskiej komedii „Jak wam się podoba”, korzystając z przygotowanych wskazówek. Oraz stworzymy oryginalne zakładki do książek, które będzie można wykorzystać oczywiście podczas czytania dzieł naszego mistrza ze Stratfordu. Będzie więc tajemniczo, zagadkowo i kreatywnie.

Podczas kwietniowych warsztatów rodzinnych, nawiążemy do tego jedynego dnia w roku, w którym bez żadnych konsekwencji możemy sprawiać, aby inni uwierzyli w coś nieprawdziwego czyli Prima Aprilis. Zajmiemy się też jednym z najbardziej zagadkowych dzieł Williama Szekspira – „Komedią omyłek”, w której nic nie jest tym, czym się wydaje. Nauczymy się tworzyć iluzje optyczne oraz rozwikłamy skomplikowaną fabułę tej przezabawnej komedii podążając za dowcipnymi wskazówkami.

/ Informacje

Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat.
Zajęcia trwają 90 minut.

Warsztaty 19 marca o godz. 12.00 będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

Cookie Consent with Real Cookie Banner