Znajdź nas na:
Kalendarz

Zajęcia kratywne dla dzieci 7-13 lat

Miejsce:
Przystań Chabrowa 43
Adres:
ul. Chabrowa 43, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
23-11-2022 godz. 16:30-18:30
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Serdecznie zapraszamy na zajęcia kreatywne dla dzieci w wieku 7-13 lat, które odbywać się będą w każdy poniedziałek w godzinach 16:30-18:30 w Sali Sąsiedzkiej w Przystani Chabrowa 43.
Zajęcia prowadzi p. Inessa Lerner z Centrum Rozwoju Osobowości Artystycznej „Modern”
Zapisy pod nr 601 791 689
UA Щиро запрошуємо на творчі заняття дітей од 7 до 13 років, щосереди з 16-30 до 18-30 в сусідському будинку „Пристань „, за адресою вул.Chabrowa 43. Заняття проводить Пані Інесса Лернер з Центру художнього розвитку особистості „Модерн”. Записи:
тел 601-7791-689
Oferta programowa:
Każdy człowiek powinien mieć możliwość rozwoju własnej osobowości artystycznej przez całe życie. Sztuka sprzyja rozwojowi różnych zdolności i decyduje o postawie wobec otoczenia oraz o działaniu twórczym w życiu. Teatr, sztuka i inne zajęcia artystyczne wychowują człowieka, pomagają osiągnąć równowagę i wewnętrzną swobodę, uczą wyrażać emocje i uczucia, uskrzydlają fantazję, pomagają odkryć w sobie talenty, odprężają i rozluźniają. Wszystko, co człowiek chce powiedzieć, można wyrazić obrazem i sztuką teatralną, trzeba tylko otworzyć własną duszę i iść za marzeniami, wtedy wszystko jest proste i łatwe. Teatr jest jedną z rzadkich dziedzin działalności ludzkich, gdzie człowiek jest zaangażowany całkowicie: ciało, dusza, umysł i słowo.
Zajęcia kreatywne pomagają popatrzyć na rzeczy pod innym kątem, uczą myśleć i rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne. Główne założenie programu to rozwój harmonijnej, otwartej i twórczej osobowości dzieci i młodzieży, poprzez działalność artystyczną oraz kreatywne przygotowanie do samodzielnego i niestandardowego myślenia. Inspirowanie do własnej twórczości, pobudzenie wyobraźni, rozwijanie przestrzennego i twórczego myślenia.
Autorski program nauczania:
1. Rozwijanie zaciekawienia i oryginalnego myślenia
2. Giętki umysł – nietypowe twórcze podejście do zadań
3. Zapoznanie się z kolorami, kształtami i fakturą w działaniu twórczym
4. Rozwój umiejętności twórczego spojrzenia na przedmioty
5. Rozwój motoryki małej
6. Posługiwanie się różnymi materiałami w nietypowy sposób
7. Rozwijanie zdolności manualnych i konstrukcyjnych
8. Rozwijanie myślenia plastycznego i przestrzennego
9. Rozwijanie umiejętności planowania działań
10. Tworzenie rekwizytów i dekoracji do spektakli teatralnych
*Zajęcia są finansowane ze środków Rady Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo