Znajdź nas na:
Kalendarz

Zajęcia teatralne dla dzieci 7-13 lat

Miejsce:
Przystań Chabrowa 43
Adres:
ul. Chabrowa 43, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
28-11-2022 godz. 16:30-18:30
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Serdecznie zapraszamy na zajęcia teatralne dla dzieci w wieku 7-13 lat, które odbywać się będą w każdy poniedziałek w godzinach 16:30-18:30 w Sali Sąsiedzkiej w Przystani Chabrowa 43.
Zajęcia prowadzi p. Inessa Lerner z Centrum Rozwoju Osobowości Artystycznej „Modern”
Zapisy pod nr 601 791 689
UA Щиро запрошуємо на театральні заняття дітей од 7 до 13 років, кожнoго понеділка з 16-30 до 18-30 в сусідському будинку „Пристань „, за адресою вул.Chabrowa 43. Заняття проводить Пані Інесса Лернер з Центру художнього розвитку особистості „Модерн”. Записи:
тел 601-7791-689
Oferta programowa:
Każdy człowiek powinien mieć możliwość rozwoju własnej osobowości artystycznej przez całe życie. Sztuka sprzyja rozwojowi różnych zdolności i decyduje o postawie wobec otoczenia oraz o działaniu twórczym w życiu. Teatr, sztuka i inne zajęcia artystyczne wychowują człowieka, pomagają osiągnąć równowagę i wewnętrzną swobodę, uczą wyrażać emocje i uczucia, uskrzydlają fantazję, pomagają odkryć w sobie talenty, odprężają i rozluźniają. Wszystko, co człowiek chce powiedzieć, można wyrazić obrazem i sztuką teatralną, trzeba tylko otworzyć własną duszę i iść za marzeniami, wtedy wszystko jest proste i łatwe. Teatr jest jedną z rzadkich dziedzin działalności ludzkich, gdzie człowiek jest zaangażowany całkowicie: ciało, dusza, umysł i słowo.
Zajęcia kreatywne pomagają popatrzyć na rzeczy pod innym kątem, uczą myśleć i rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne. Główne założenie programu to rozwój harmonijnej, otwartej i twórczej osobowości dzieci i młodzieży, poprzez działalność artystyczną oraz kreatywne przygotowanie do samodzielnego i niestandardowego myślenia. Inspirowanie do własnej twórczości, pobudzenie wyobraźni, rozwijanie przestrzennego i twórczego myślenia.
Autorski program nauczania:
1. Ćwiczenia wprowadzające, według systemu K. S. Stanisławskiego – trening aktorski
2. Ćwiczenia na wyobraźnie i koncentracje
3. Rozwój pamięci i wrażliwości
4. Praca nad emocjami
5. Etiudy pantomimiczne i muzyczne
6. Etiudy sceniczne, ruch sceniczny i taniec
7. Umiejętność pracy z tekstem,interpretacja tekstu
8. Treningi grupowe i zgranie zespołu
9. Zasady bezpieczeństwa i współpraca z partnerem
10. Kostiumy i dekoracje
11. Występy grupy teatralnej
*Zajęcia są finansowane ze środków Rady Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo