Znajdź nas na:
Kalendarz

Zimowanie leśnych zwierząt – terenowy warsztat dla rodzin

Miejsce:
Mały Kack
Adres:
na końcu ul. Spokojnej, Gdynia
Czas trwania wydarzenia:
19-02-2023 godz. 10:00-13:00
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
Serdecznie zapraszamy na warsztat terenowy „Zimowanie leśnych zwierząt”. To kolejna rodzinna wyprawa z cyklu „NATURAlnie przygoda”
Ciekawi Was jak dzikie zwierzęta przystosowują się do zimowych warunków? Chcecie dowiedzieć się co oznacza powiedzenie „spać jak suseł” i czy żaby potrafią hibernować? Jeśli tak, to ten przyrodniczy spacer jest właśnie dla Waszej rodziny. Poszukamy śladów i tropów zwierząt, które dużo łatwiej można dostrzec zimową porą. Zastanowimy się też kto mógł się ukryć w stercie liści.
Zabierzcie ze sobą ciekawość i dobry humor. Przydadzą się ciepłe ubrania, które zapewnią Wam komfort, termos gorącej herbaty i coś do przekąszenia. Warto zabrać karimatę.
Spotkanie poprowadzi Natalia Wielgus – miłośniczka przyrody i entuzjastka aktywnego spędzania czasu z dziećmi na łonie natury. Prowadzi zajęcia terenowe w szkołach w ramach projektu „Dzika klasa”. Pomaga dzieciom budować bliską więź z przyrodą.
Termin: niedziela, 19.02.2023 r. w godz. 10:00 – 13:00
Miejsce spotkania: : na końcu ul. Spokojnej w Gdyni, Mały Kack: https://goo.gl/maps/uqc6jPVKPRpnKdw16 , 54°28’05.0″N 18°31’32.8″E
Dystans: ok. 3 km
Uczestnicy: Rodziny z dziećmi w wieku 5 – 12 lat.
WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl W treści maila proszę podać imiona i nazwiska uczestników, numer telefonu i wiek dzieci. Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu. Liczba miejsc ograniczona do 20 osób! Regulamin warsztatów jest dostępny na stronie internetowej www.ciee-gda.pl.
Warsztaty finansowane są ze środków Województwa Pomorskiego.
Cookie Consent with Real Cookie Banner