Znajdź nas na:
Kalendarz

Zmysły w lesie | Warsztaty terenowe dla rodziców i dzieci

Miejsce:
Krzyż przy wejściu do Doliny Samborowo
Adres:
Antoniego Abrahama, Gdańsk
Czas trwania wydarzenia:
12-11-2022 godz. 11:00-12:30
Koszt wstępu:
Wstęp bezpłatny
🌳 sobota 12.11.2022, godz. 11.00-12.30
🍁 wstęp wolny
🌲 ilość miejsc ograniczona
🍂 kategoria wiekowa: 3-6 lat
📌 zapisy: klasa.gdansk@gmail.com
🔍 miejsce: zbiórka na końcu ul. Abrahama, przy krzyżu (przy wejściu do Doliny Samborowo)
🍃 nazwiska prowadzących: Małgorzata Michalak i Katarzyna Tysler
❗Podczas trwania wyprawy każde dziecko powinno być pod opieką jednego opiekuna/ki.
Jak wygląda i jak pachnie jesienny las? Jaką gra muzykę? Jak smakuje?🌲🌳
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na zanurzenie w naturze. Wspólnie wybierzemy się na leśną wędrówkę i obudzimy nasze zmysły. Uczestników i uczestniczki prosimy o odpowiednie ubranie terenowe dostosowane do warunków pogodowych 🌧🌥, przede wszystkim wygodne buty i ubrania, w których można się brudzić. Zabierzcie ze sobą jakieś przekąski i ciepłą herbatę.
_____
O prowadzących:
➡ Małgorzata Michalak
(Czas Dziecka)
Jestem pedagożką, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, miłośniczką natury i obserwatorką leśnego życia. Stworzyłam projekt Czas dziecka – przestrzeń odkrywania, doświadczania i tworzenia w bliskości i w zgodzie z naturą. W codziennej pracy inspiruję się filozofią Reggio Emilia. Interesuję się edukacją naturalną oraz rękodziełem. Towarzyszę dzieciom w ich codzienności, w której doświadczają i poznają świat oraz odkrywają siebie w świecie. Wierzę, że bycie blisko natury uwrażliwia dzieci na przyrodę, kontaktuje je z własnymi zasobami i pozwala wyrazić się na wiele sposobów.
➡ Katarzyna Tysler
(Tuptowie Leśne Przygody)
Jestem biologiem, nauczycielem biologii i przyrody z wykształcenia, włóczykijem z zamiłowania. Uwielbiam włóczyć się po lasach, poznawać bioróżnorodność, historię i odwiedzać nieoczywiste miejsca. Na co dzień przemierzam tereny zielone w Trójmieście i woj. pomorskim. Eksploruję, doświadczam, uczę się, wypoczywam, czasem po prostu jestem, a wszystko to szanując i podziwiając naturę, czym chcę zarażać swoje dzieci. Cały czas kręcę się wokół edukacji przyrodniczej w plenerze, bo poznawanie przyrody w sali to za mało. Zawodowo i społecznie organizowałam edukacyjne marsze na orientację, leśne wyprawy, warsztaty i spacery przyrodnicze dla dzieci i dorosłych. Od roku realizuję własny projekt – Tuptowie Leśne Przygody.
Warsztaty są realizowane w ramach wystawy „Sensoria. Sztuka i Nauka naszych zmysłów”, w ramach programu Art+Science Meeting 2022, dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Cookie Consent with Real Cookie Banner